Pozitivum koronakrize? Nástup retailového investora

Říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré. K pozitivům současného ekonomického propadu patří masivní vstup retailových investorů na finanční trhy. Láká je prudký růst burz po jejich jarním propadu a malé možnosti zhodnocovat peníze jinde.

Myslí si to Jaroslav Brychta, hlavní analytik XTB. V rozhovoru s analytikem Odyssey 44 Janem Šumberou se pozastavuje nad odpojením finančních trhů od reálné ekonomiky nebo budoucí rolí dolaru. Podívejte se na video.

Toto je druhé video osobností, které vystoupí na České investiční konferenci. Její sedmý ročník proběhne 8.-10.11.2020. Na konferenci máte možnost se seznámit s nejlepšími českými a zahraničními investičními manažery a nahlédnout do jejich způsobu práce a uvažování. Více informací najdete na www.ceskainvesticnikonference.cz.

Další ze série osmi rozhovorů vám přineseme příští týden ve čtvrtek.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter