Evropská inflace klesla, rizikem je zakořeněná jádrová. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Z měn regionu je v zisku koruna. Kurz testuje hranici 23,50 za euro.

Pozvánka na webinář: Proč došel koruně plyn?

Zdroj: Depositphotos

Kurz koruny proti euru je v posledních měsících relativně stabilní. Domácí měna však nezůstává pod hranicí 25,00 za euro vlivem dobré ekonomické situace či díky pozitivně vyznívajícím predikcím budoucího vývoje. Důvodem aktuálních korunových hodnot je přítomnost ČNB na trhu v podobě devizových intervencí.

Ač se bankovní rada v novém složení nerozhodla k dalšímu zpřísnění měnové politiky prostřednictvím sazeb, nelze ji označit za zcela nečinnou. Z pohledu vývoje kurzu koruny je jednání rady důležitou událostí. Například právě s ohledem na intervence, které mají svá slabá místa i limity.

Jak tyto limity otestuje pokračující energetická krize? Jaké existují katastrofické scénáře? Jak se bude v dalších týdnech vyvíjet kurz nejdůležitějších korunových měnových párů? Tato témata budeme diskutovat na příštím Roklen webináři!

Webinář je určen všem, kdo obchodují nebo plánují obchodovat na měnovém trhu a hledají vhodnou dobu na směnu či zajištění proti kurzovému riziku. Ve 45 minutách hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Pavel Peterka spolu s analytikem devizových trhů Janem Berkou prodiskutují současnou českou měnovou politiku a pozici koruny v globálním prostředí zpřísňování měnověpolitických podmínek a evropské energetické krize. Informace a závěry z webináře Vám pomohou utříbit si strategii obchodů na měnovém trhu a zajištění kurzového rizika.

Webinář je zdarma a začíná ve středu 5. října 2022 v 15 hodin. Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu ZDE. Na webináři bude opět prostor pro dotazy. Ty je možné zasílat i s předstihem na email info@roklen.cz. Za všechny dotazy jsme vždy velmi rádi.

Brzy na viděnou!

Tým RoklenFX

Newsletter