Americké reálné tržní sazby měřené proti inflaci ochráněnými dluhopisy, tzv. TIPS, rostou. Výnosy 10letého instrumentu se posunul za pět dní z -1 % na -0,9 %. Dolar dnes ráno mírně slábne, procyklické měny sílí. Koruna se v závěru včerejšího dne posunula zpět k 25,50 za euro.

PPF už v CETIN vlastní přes 90 %. Posílila i v O2

Skupina PPF k dnešnímu dni vlastní 84,91 procenta společnosti O2 Czech Republic (O2) a více než 90 procent oddělené společnosti Cetin. PPF to dnes oznámila v souvislosti s vypořádáním svého dobrovolného veřejného návrhu na koupi akcií O2. K termínu rozdělení O2 vlastnila v obou firmách 84,73 procenta.

PPF potvrdila své dříve oznámené záměry neusilovat o získání 90procentní většiny v O2 umožňující takzvané vytěsnění menšinových akcionářů a nadále podporovat udržení akcií O2 na veřejných trzích.

Setkání s šéfy O2: Jak se nedívat na hodnotu firmy?

V případě Cetinu (Česká telekomunikační infrastruktura) dosáhla PPF hranice nezbytné pro uskutečnění práva nuceného přechodu vlastnictví k jejím akciím. „PPF bude nadále zvažovat realizaci vytěsnění, nicméně s ohledem na transakční a finanční náročnost tohoto procesu o tomto kroku zatím rozhodnuto nebylo, a nelze tak sdělit, zda a případně kdy, se tak stane,“ uvedla PPF.

Akcie Cetinu dnes nepatrně oslabily o 0,1 procenta na 172,85 Kč, akcie O2 výrazně posílily o 6,8 procenta na 160,15 Kč.

Nová O2 jako mašina na hotovost?

Skupina PPF zahájila dobrovolný odkup akcií firem O2 a Cetin 15. června. Nabídka trvala do 13. července. Dohromady za obě akcie nabídla 254 korun. Akcionáři za jednu akcii O2 dostali 78 Kč a za akcii Cetinu 176 Kč. Při rozdělení obdržel každý akcionář O2 k jedné akcii O2 jednu akcii Cetinu.

O2 Czech Republic se na maloobchodního operátora O2 a velkoobchodního provozovatele pevných a mobilních sítí a datových center Cetin rozdělila k 1. červnu. PPF o tom svými hlasy majoritního vlastníka rozhodla na valné hromadě na konci dubna.

O2 zvedla zisk o polovinu, hlásí poprvé bez CETIN

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes telekomunikace, pojišťovnictví, nemovitosti, zemědělství a maloobchodní služby až po biotechnologie. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina vlastní aktiva 21,9 miliardy eur (592 miliard Kč). V ČR skupina PPF působí v bankovnictví a finančních službách, v telekomunikacích, realitách či biotechnologiích.

Newsletter