Pracovat v bance na Wall Street? Dobře, ale ve které?

Business Insider dnes otiskl poslední studii agentury Vault.com, hodnotící atraktivitu pracovních míst v hlavních bankách na Wall Street. Přes 3 tisíce respondentů hodnotilo faktory jako spokojenost, vyváženost pracovního a osobního života, výše kompenzací nebo celkovou prestiž zaměstnavatele. Jak už je v poslední době tradicí, vrcholu žebříčku opět kraluje Goldman Sachs, zvláště pak díky novým pracovním politikám, jako je zkrácení pracovní doby stážistům, či zavedení kvalitativního systému zpětné vazby.

Zde je žebříček čelní devítky a argumenty studie pro či proti:

  1. Moelis & Company

Poměrně mladá finanční instituce si letos polepšila o 7 míst, nahrává jí především atraktivní možnost praxe, vysoké odměny a počet příležitostí po odstupu, image jí však kazí dlouhá pracovní doba, nabourávající osobní život a přezaměstnanost nezkušenými manažery.

  1. Perella Weinberg Partners

PWP pravidelně boduje v indexech odměn a placených dovolených. Banka staví na vizáži menšího podniku plného zkušených lidí, vytvářející příjemnou atmosféru, ale ubírající na mezinárodní prestiži. Zaměstnanci rovněž zmiňují možnost práce na velkoobjemových pohledávkách, vyžadujících pro někoho přílišnou dávku zodpovědnosti

  1. Greenhill & Co.

Mezi hlavní výhody Greenhillu nepochybně patří úspěchy na indexu pracovní doby a přátelskosti k LGBT kolektivu. Na finálním hodnocení jí neubírá ani prestiž klientů, či odchodové příležitosti, odrazující je naopak její hospodaření v posledních letech.

  1. Bank of America

Letošní rok byl pro severokarolínského reprezentanta velké čtyřky nevídaným úspěchem. Šesté místo znamená skok o 5 příček a v případě BoA se jedná i o 1. místo v kategorii odchodových příležitostí. BoA staví především na svojí velikosti, která jí zaručuje profesionální sbor bankéřů a vysoce kvalitní klienty, pro mnohé ovšem zůstává hlavním důvodem pro změnu zaměstnání.

  1. JP Morgan

O 3 místa si letos polepšila jedna z nejstarších bank na Wall Street, jejíž prestiž přitahuje mnoho kvalitních adeptů, očekávajících ničím neomezené příležitosti a patřičná ohodnocení, která jsou však vykoupená časově i energicky vysokými nároky. Mezi stížnostmi zazněla i postupná proměna z investiční banky v „obyčejnou půjčovnu.“

  1. Evercore Partners

Pro mnohé neznámá značka však na svojí vysoké pozici zůstává již rok a daří se jí postupovat v kategorii prestiže, kvality života zaměstnanců a tvoří vrchol žebříčku rekvalifikací. V záloze má i vysoké nástupní platy, u kterých však zaměstnanci zaznamenali jen pozvolný růst.

  1. Centerview Partners

10 z 19 medailí pro sebe ukořistila vzestupující banka Centerview, včetně kategorií jako kompenzace, možnost karierního růstu, procesu nabírání nebo celkového vedení. Samotná třetí příčka je výsledkem skoku o 5 pozic. Skvrnou na pověsti se pak stává nevyzpytatelná pracovní doba, nezřídka kdy zasahující do osobního života.

  1. Morgan Stanley

Čestné druhé místo již léta hlídá investiční gigant s unikátní kulturou lákající jen ty nejlepší klienty a bankéře z branže, což bance zajišťuje dostatečnou dávku výzev a následných odchodových příležitostí. Tato skutečnost je již tradičně vykupována náročnou pracovní dobou a poněkud rigidními politikami vedení. Mezi stížnostmi zaznělo i umístění na Times Square, či obava o budoucnost společnosti.

  1. Goldman Sachs

Goldman Sachs si svou dlouholetou prestiží a objemem uzavíraných smluv vysloužila nejeden kompliment od konkurence z ulice. Práce se světovou elitou však vyžaduje maximální nasazení spojenou s vysokou odolností proti stresu. Mnoho respondentů z GS také vyjádřili pocit, že jejich pozice bankovního lídra může být v blízké budoucnosti ohrožená. Zatím se však nechávají unášet naprosto nesrovnatelnou pracovní zkušeností.

Newsletter