Dolar dnes ráno umazává část zisků nabraných po včerejším zasedání Fedu. Proti euru se obchoduje zpět nad hranicí 1,1700 EURUSD. Včerejší posílení dolaru posunulo korunu zpět k 25,40 za euro. Dnes ráno kurz nabírá zisky směrem pod tuto hranici.

Praha i Evropa by měly zahajovat růstem v čele s bankami

Pražská burza by po vzoru evropského regionu měla otvírat do kladných hodnot. Výše by se po propadu z minulého týdne mohli posunout zástupci bankovního sektoru. Zisky ale nebudou vzhledem k stále napjaté situaci na Ukrajině nějak závratné.

Poslanec Milan Urban chce tento týden navrhnout výrazné snížení spotřební daně z pohonných hmot. U nafty by měl odvod klesnout o 2,5 Kč a u benzínu o 1,5 Kč. Navrhované snížení je vcelku razantní, prozatím ale nemá jednoznačnou podporu. Zpráva je prozatím pro akcie Unipetrolu neutrální.

Dále ministerstvo zdravotnictví chce do prosince předložit nový zákon regulující kouření. Měl by dojít k omezení prodeje cigaret a úplnému zákazu kouření v restauracích. Návrh tak bude mít do budoucna negativní dopad na hospodaření tabákových firem, jako je Philip Morris.

Newsletter