Prahu poslal do červených Stock s kocovinou, zítra výsledkový dvojboj

(Aktualizováno 22:44) Přes navyšování procentuálního růstu na hlavních evropských indexech a ziskový úvod na trhu v USA, pražská burza dnes odepsala procento. Tentokrát nikoli pod zásadním tlakem blue-chips, ale „své“ učinila čtvrtletní zpráva managementu skupiny Stock Spirits, jejíž akcie nedávno oslavily své první výročí na pražské burze.

Stock Spirits pod „agresivním tlakem“: Zisk může zklamat

Celoevropsky významný dodavatel značkového alkoholu varoval před dopadem nepříznivých podmínek na trhu, které by se mohly projevit o 5 až 10 mil. eur nižším provozním ziskem EBITDA v celoroční bilanci. Akcie Stock Spirits dnes pod tlakem zprávy propadly o 26,5 %, což nebyl pro PX zanedbatelný pohyb vzhledem k tomu, že titul má v bázi indexu šestou nejvyšší váhu (zhruba 3 %).

Druhou nejvyšší ztrátu dnes zaznamenal operátor O2 končící na 244 korunách. Procento odepsala také Fortuna, další z trojice zítra reportujících firem. Tou třetí je Komerční banka, na níž bude bezesporu upřena pozornost největší. Ranní tlak prodejců na KB v průběhu dne polevil a titul uzavřel s mírným ziskem 0,2 % na 4.690 Kč. Investoři jsou po lepších výsledcích Erste z minulého týdne zřejmě naladěni na opět příjemné překvapení. Čistý zisk za 3Q by se měl dle našich odhadů pohybovat u 3,2 mld. Kč.

Odhad výsledků KB za 3Q: Dojde na komentáře o zvýšení dividendy?

Akcie Erste se v průběhu dne mihotaly mezi ztrátou a ziskem a konečný verdikt k dnešnímu závěru je -0,18 %, respektive 554 Kč. Výrazný pohyb nezaznamenal ani ČEZ, který uzavřel „na kladné nule“ u 604 korun. 0,7 % ztratily akcie Unipetrolu, který zveřejnil marže za říjen. Pod tlakem zůstává tabákový Philip Morris, který ztratil procento. Na 52 Kč se snížily akcie CETV, jejíž hlavní akcionář Time Warner dnes reportoval lepší výsledky.

Marže Unipetrolu za říjen naznačují slabší poslední kvartál roku

Newsletter