Pražská burza by měla mírně ztrácet po číslech ČEZ a O2

Český trh bude zřejmě otevírat mírně v červených číslech po vzoru západoevropských indexů. ČEZ dnes ráno zveřejnil výsledky za 3Q14, které na úrovni čistého zisku zklamaly kvůli odpisům v Rumunsku, ale na dalších úrovních byly v souladu s očekáváním analytiků, a navíc společnost mírně zvýšila prognózu EBITDA poté, co dochází k vypořádání závazků Albánie za zmařenou investici ČEZ v této zemi. Akcie budou zřejmě reagovat neutrálně, trh bude čekat, jak dopadne tisková konference a také konferenční hovor, kde by se management mohl dotknout tématu dalších potenciálních odpisů ve 4Q14 a také možného navýšení výplatního poměru, o kterém se spekuluje již delší dobu.

ČEZ zvyšuje odhad pro celoroční EBITDA, zisk sráží Rumunsko

Také společnost O2 zveřejnila výsledky za 3Q14. Čistý zisk byl 1,25 miliardy korun, což bylo v souladu s očekáváním, naopak tržby mírně překonaly konsensuální odhady. Trh by měl také reagovat neutrálně a bude se čekat na další informace ohledně dividendové politiky, které bychom se mohli dozvědět na tiskové konferenci. Banky budou zřejmě mírně v červených číslech, investoři stále vybírají zisky hlavně na Komerční bance.

Operátor O2 po 3Q: Mírnění poklesu tržeb pokračuje (+komentář)

Evropské indexy budou mírně v negativním teritoriu, futures na index EUROSTOXX jsou -0,2 %, banky zřejmě budou slabší poté, co britský regulátor FCA uložil Citi, HSBC, JPM, RBS a UBS pokutu v celkové výši 3,3 miliardy USD za manipulace na měnových trzích. 

Newsletter