Asijské obchodování se neslo ve znamení mírných tlaků na silnější dolar. Dolarový index se tak odrazil od hranice 90 bodů, euro se proti dolaru posunulo směrem k 1,2160 EURUSD. Tlaky na silnější dolar lehce reflektují i měny regionu, u nichž dnes ráno pozorujeme tendenci mírně oslabovat.

Pražská burza by měla zastavit ztráty, pod tlakem z burzy odcházející Orco

Pražská burza by během dnešního dne měla pravděpodobně zastavit svůj předchozí výrazný propad a postupně se stabilizovat. Výraznějším poklesem si během včerejšího dne prošly trhy v zámoří, kde by však mohly pomoci výsledky hliníkového producenta Alcoa, které vyšly po uzavření trhu a byly pozitivním překvapením. Do kladných hodnot by tak měl otvírat i evropský region.

Suverénní start výsledkové sezóny v USA: Alcoa nad odhady

Nezastavitelným pádem si stále prochází rakouská Erste Bank. Titul se včera podíval dokonce pod hranici 500 Kč za akcii. Dnes by se akcie Erste mohly stabilizovat a posunout výše. Obdobný vývoj by měl být vidět na Komerční bance.

Orco opustí pražskou burzu

Zprávou dne pro český trh je chystané stažení akcií Orco Property Group z pražské burzy. Důvodem je nízký objem obchodů a snaha snížit náklady.

Newsletter