Pražská burza posílila, Pivovary Lobkowicz nad IPO cenou

Pražská burza dnes dokázala posílit o 0,6 % při pokračujících nízkých objemech a svým směrem navázala na včerejší americké obchodování. Další burzy ve středoevropském regionu spíše ztrácejí.

Svou premiéru si odbyl nováček na pražské burze – Pivovary Lobkowicz. Titulu se dařilo, se ziskem 1,75 procenta a zobchodovanými 17,5 milionu korun končí na dosah 163 korun za akcii.

 

Nejrůstovějším titulem dne jsou se ziskem více jak 4 % akcie realitní skupiny Orco, která dnes po závěru evropského obchodování bude reportovat výledky za 1Q14. Ve čtvrtek před trhem naváže svými 1Q14 čísly Pegas Nonwovens.

O 3 % výš končí dnešní seanci Unipetrol, o 0,8 % posílil VIG. Další půlprocento připsala Erste, stejně jako západoevropské banky celkově, a svou několikadenní rally tak banka posunula do blízkosti 12 %. Připojíme-li technický pohled na titul, formace rameno hlava rameno při jejím potvrzení může značit návrat k nižším hodnotám u úrovně 620 Kč.

V závislosti na pozitivní náladě v bankovním sektoru dokázala posílit i Komerční banka + 0,6 % a odrazila se od psychologické úrovně 4500 Kč.

Energetika ČEZ se obchoduje na nižších objemech v reakci na nejasnou situaci okolo dividendové politiky. Připojíme-li opět technický pohled, vidíme zužující se trojúhelník. Díky tomu, že se nacházíme před dividendou, domnívám se, že se bude ČEZ v následujících dnech obchodovat uvnitř formace.

Newsletter