Evropská inflace klesla více, než čekal trh. Dolar navýšil dnešní zisky pod 1,0950 za euro. Koruna se obchoduje zpět pod 24,30 za euro.

Pražská burza přes ztrátu Fortuny hájila zelené barvy, O2 +7 %

Český trh dnes znovu nastartoval svůj růst a posílil o více než 2 %. Index PX se tedy opět dostal přes psychologickou hranici 1000 bodů. Hlavními tahouny byly akcie rakouských finančních společností Erste a VIG, které obě poskočily o více než 3,5 %. Komerční banka si také poměrně slušně polepšila a díky silnému závěru zavřela nad 5200 korunami silnější o 1,84 %.

Pěknou výkonnost opět předvedly akcie O2, které se během dne dostávaly až na 220 korun. Nakonec posílily „pouze“ o 7,2 % a uzavřely na 216 korunách. ČEZ byl dnes také silnější a přidal 1,24 %, přestože ceny elektrické energie v Německu se stále obchodují u hranice 30 eur za MWh, což je 12leté minimum. ČEZ svým růstem doprovodil německé konkurenty: E.ON i RWE jsou o bezmála 4 % silnější.

Fortuně propadl zisk o polovinu, výhled nemění

Pegas výsledky zklamal, dividendovou politiku potvrdil

V rámci pokračování výsledkové sezóny dnes zklamaly Fortuna i Pegas. Akcie Fortuny ztratily dalších 3,6 % po oznámení propadu pololetního zisku o téměř polovinu. S tímto výsledkem počítalo, výhled společnosti zůstal nezměněn. O poznání mírněji zeslábly akcie Pegasu, jehož výsledky vyzněly hůř na všech úrovních, a to v meziročním srovnání i relativně k očekávání.

Celkově byla nálada na trhu příznivější, akcie v Evropě dnes opět silně rostly a to dodalo kupcům více odvahy. Objemy obchodů byly průměrné, a sice 610 milionů korun.  

Newsletter