Americká centrální banka zvýší sazby o 25 bodů. Klíčový bude jejich výhled. Evropské výnosy rostou, americké klesají. Dolar se obchoduje nad 1,0750 za euro. Měny regionu jsou v mírné ztrátě. Koruna zpět nad 23,80 za euro.

Pražská burza přes ztrátu Fortuny hájila zelené barvy, O2 +7 %

Český trh dnes znovu nastartoval svůj růst a posílil o více než 2 %. Index PX se tedy opět dostal přes psychologickou hranici 1000 bodů. Hlavními tahouny byly akcie rakouských finančních společností Erste a VIG, které obě poskočily o více než 3,5 %. Komerční banka si také poměrně slušně polepšila a díky silnému závěru zavřela nad 5200 korunami silnější o 1,84 %.

Pěknou výkonnost opět předvedly akcie O2, které se během dne dostávaly až na 220 korun. Nakonec posílily „pouze“ o 7,2 % a uzavřely na 216 korunách. ČEZ byl dnes také silnější a přidal 1,24 %, přestože ceny elektrické energie v Německu se stále obchodují u hranice 30 eur za MWh, což je 12leté minimum. ČEZ svým růstem doprovodil německé konkurenty: E.ON i RWE jsou o bezmála 4 % silnější.

Fortuně propadl zisk o polovinu, výhled nemění

Pegas výsledky zklamal, dividendovou politiku potvrdil

V rámci pokračování výsledkové sezóny dnes zklamaly Fortuna i Pegas. Akcie Fortuny ztratily dalších 3,6 % po oznámení propadu pololetního zisku o téměř polovinu. S tímto výsledkem počítalo, výhled společnosti zůstal nezměněn. O poznání mírněji zeslábly akcie Pegasu, jehož výsledky vyzněly hůř na všech úrovních, a to v meziročním srovnání i relativně k očekávání.

Celkově byla nálada na trhu příznivější, akcie v Evropě dnes opět silně rostly a to dodalo kupcům více odvahy. Objemy obchodů byly průměrné, a sice 610 milionů korun.  

Newsletter