Pražská burza protáhla sérii zisků, O2 vylétla o 8 %

České akcie si polepšily i dnes a rostly šestým dnem v řadě. Index PX si připsal velmi slušných 1,59 % a uzavřel na úrovni 1027 bodů. Hlavní důvodem růstu byly pozitivní zprávy z Řecka, kde parlament v noci schválil škrty potřebné k tomu, aby se začalo jednat o dalších miliardách pro Řecko. Základním předpokladem bylo, že nejvíce na situaci budou profitovat banky a defensivní akcie zůstanou bez větších změn, nicméně opak byl pravdou.

Výrazně, tedy o skoro 2 %, posílily pouze akcie pojišťovny VIG, jinak Komerční banka mírně klesala -0,05 % a Erste posílila o mírných 0,83 %. Naopak defensivní tituly ČEZ a O2 vedly pražskou burzu vzhůru. ČEZ vyrostl o skoro 3 % a uzavřel nad 600 korunami, O2 „vyraketovala“ dokonce o 8,12 % a dostala se nad 112 korun. Unipetrol byl také v hledáčku kupců, poskočil o 4,35 % a dostává se na dostřel k úrovním 170 korun. Objem na trhu byl opět podprůměrný 558 milionů korun.

Okolní trhy jsou po vzoru Evropy také silnější. WIG20 si díky bankám a KGHM aktuálně připisuje 1,7 % a maďarský BUX 0,7 %.  

Newsletter