ECB uvedla, že nevidí potřebu žádné drastické akce zastropující evropské výnosy. Euro sílí nad 1,2100 EURUSD Posilující euro proti dolaru podpořilo zejména korunu a forint. Zlotý čeká na dnešní rozhodnutí o sazbách, což do jeho obchodování vnáší větší nervozitu.

Pražská burza zahájila nevýrazně, aktuálně na zelené nule. Svůj včerejší růst korigují akcie Orco po odložení finančních výsledků za 1Q14, klesají také Pivovary Lobkwicz po spekulaci v médiích o nepodařené akvizici

Realitní skupina Orco Property Group, která měla finanční výsledky za první čtvrtletí roku 2014 zveřejnit včera po závěru trhu, očekává, že tak učiní až v pondělí 2. června před otevřením trhů či na jejich zahájení. Krok vysvětluje změnou Orco Germany na GSG GROUP.

Orco odsouvá zveřejnění 1Q výsledků na pondělí kvůli GSG GROUP. Další zájemce o polskou Zlotu?

Pivovarům Lobkowicz se nepodaří plánovaná akvizice pivovaru, informují dnešní LN. Podle listu měla společnost zájem o Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod se značkou Rebel, jehož hospodaření je ziskové a vyrábí necelých 80 tisíc hektolitrů piva. Mluvčí PLG uvedla, že „v současnosti probíhají jednání s více pivovary, nicméně jejich prioritou je organický růst na sudovém trhu“.

LN: Sešlo z akvizice, kterou chtěly Pivovary Lobkowicz (+komentář analytika)

Newsletter