Pražská burza ztrácela. V Evropě Lufthansa -24 % za týden

Pražská burza v závěru týdne oslabila kvůli akciím VIG; Komerční banka zvýšila cílovou cenu na Pegas; Deutsche Lufthansa si za týden pohoršila o 24 %!

Pražské burze se dnes stejně jako ostatním evropským nedařilo a odepsala 0,45 %. Ostatní trhy v regionu také obchodují níže, německý DAX -0,45 %, rakouský VTX -0,21 %, polský WIG -0,08 %.

Pokles na pražské burze suverénně ovládlo Orco -4,46% a pohoršila si i pojišťovna VIG -1,6 %. Kolem akcií Orco se nesly mediální informace o pokračujícím ovládání skupiny GSG Group (bývalé Orco Germany) Radovanem Vítkem a zároveň skupování akcií ostatních akcionářů. O těchto procesech jsme Vás na Roklen24.cz již informovali, zejména v článku ze 4. června.

Miliardář Vítek buduje nové realitní impérium. „Německé Orco“ ovládne vložením CPI

Orco prodalo podíl v německé GSG GROUP firmě z daňového ráje. Dál vlastní pětinu

Developer Orco prodal čtvrtinu hotelů v Chorvatsku za euro, pohledávky s 65% slevou

Druhému z problémových titulů, pojišťovně VIG, se nedaří i kvůli tomu, že se akcie již obchoduje bez nároku na dividendu. Z bankovních titulů jak Erste, tak i Komerční banka zakončily na včerejších závěrečných cenách. Pochmurnou náladu na evropském akciovém indexu Stoxx nejvíce odnesla opět IntesaSanPaolo -2,5 %.

Německý DAX odepsal desetinu procenta po zveřejnění údajů o německé spotřebitelské deflaci. Strmý propad opět předvedl německý dopravce Lufthansa, který si dnes odepsal dalších 3,5 % a za týden tak přišel o 24 % tržní hodnoty.

Německá inflace na čtyřletém minimu

Autor je makléřem FINANCE Zlín, a.s.

Newsletter