Euro obrací proti dolaru do zisku nad hranici 1,1890 EURUSD. První odhad českého HDP za 2Q ukázal oproti konsensu slabší výsledek. Koruna zůstává ve ztrátě nad 25,50 za euro.

Pražská burza ztrácela. V Evropě Lufthansa -24 % za týden

Pražská burza v závěru týdne oslabila kvůli akciím VIG; Komerční banka zvýšila cílovou cenu na Pegas; Deutsche Lufthansa si za týden pohoršila o 24 %!

Pražské burze se dnes stejně jako ostatním evropským nedařilo a odepsala 0,45 %. Ostatní trhy v regionu také obchodují níže, německý DAX -0,45 %, rakouský VTX -0,21 %, polský WIG -0,08 %.

Pokles na pražské burze suverénně ovládlo Orco -4,46% a pohoršila si i pojišťovna VIG -1,6 %. Kolem akcií Orco se nesly mediální informace o pokračujícím ovládání skupiny GSG Group (bývalé Orco Germany) Radovanem Vítkem a zároveň skupování akcií ostatních akcionářů. O těchto procesech jsme Vás na Roklen24.cz již informovali, zejména v článku ze 4. června.

Miliardář Vítek buduje nové realitní impérium. „Německé Orco“ ovládne vložením CPI

Orco prodalo podíl v německé GSG GROUP firmě z daňového ráje. Dál vlastní pětinu

Developer Orco prodal čtvrtinu hotelů v Chorvatsku za euro, pohledávky s 65% slevou

Druhému z problémových titulů, pojišťovně VIG, se nedaří i kvůli tomu, že se akcie již obchoduje bez nároku na dividendu. Z bankovních titulů jak Erste, tak i Komerční banka zakončily na včerejších závěrečných cenách. Pochmurnou náladu na evropském akciovém indexu Stoxx nejvíce odnesla opět IntesaSanPaolo -2,5 %.

Německý DAX odepsal desetinu procenta po zveřejnění údajů o německé spotřebitelské deflaci. Strmý propad opět předvedl německý dopravce Lufthansa, který si dnes odepsal dalších 3,5 % a za týden tak přišel o 24 % tržní hodnoty.

Německá inflace na čtyřletém minimu

Autor je makléřem FINANCE Zlín, a.s.

Newsletter