Dolar se drží v mírném zisku v dolarovém indexu i proti euru. Evropské i americké výnosy rostou. Měny regionu jsou ve ztrátě, jediná koruna dopoledne zpevnila. Kurz se krátce podíval pod support 25,90 za euro, poté ale zisky mírně zkorigoval.

Pražskou burzu dostal závěr do zisku, vedlo se ČEZu a O2

Český trh nakonec uzavřel se ziskem 0,18 % díky nákupním objednávkám v závěrečné aukci. ČEZ během dne ztrácel a dostával se pod 615 korun, kde našel dno, od kterého se odrazil. V závěru se dostal nad 620 korun a připsal si zisk 0,4 %. Dalším titulem, kterému se dařilo, byly akcie O2. Titul se sice celý den obchodoval na 250 korunách, nicméně ke konci obchodování se překotoval o 4 koruny a uzavřel silnější o 1,3 %. Banky měly smíšenou výkonnost a skončily bez výraznějších změn. Celkově byla seance nelikvidní, trhem prošel objem pouze 210 miliónů korun a to je velice slabé, neboť průměrný denní objem byl v tomto roce 638 milionů korun. Na obchodní aktivitě se výrazně projevil fakt, že Rakousko bylo dnes kvůli státnímu svátku zavřené a navíc investoři se už pomalu loučí s investičním rokem 2014.

Maďarské akcie skončily beze změny a polské dnes mírně oslabily. Index WIG ztratil 0,27 % hlavně díky KGHM, kde došlo kvůli nízkým cenám komodit k výprodeji a titul oslabil o 2,6 %.

Newsletter