Nad očekávání lepší data z amerického trhu práce podporují další růst výnosů na delším konci výnosové křivky. Desetiletý bond dosáhl ročního maxima na 1,62 %. Dolar proti euru po datech sílí směrem k hranici 1,1900 EURUSD. Pokles eura oslabuje měny regionu, koruna oslabena k 26,35 za euro.

Pražskou burzu mohou vést výš banky, Evropu německý trh

Český trh by měl začít bez výraznějších změn, stejně jako trhy evropské. Pravděpodobně uvidíme v první fázi obchodování růst banky, které by se mohly inspirovat růstem bankovního sektoru ve Spojených státech. Naopak zřejmě dojde k oslabení kurzu akcií ČEZ na základě dalších poklesů cen energií.

Akcie O2 by mohly byt pod tlakem, neboť dnes se budou zveřejňovat nové váhy v regionálním akciovém indexu CECE. PPF již vlastní okolo 83 % a tím výrazně snížila počet akcií v oběhu, takže se dá očekávat i snížení váhy těchto akcií v indexu CECE. Rebalance pak proběhne další týden v pátek 19. prosince po závěru obchodování.

Evropa otevře beze změn, pravděpodobně Německo by po včerejším poklesu mohlo být výrazněji v pozitivním pásmu. Aktivita bude nejspíše nižší, investoři čekají, jak dopadnou data o americké nezaměstnanosti, která jsou na programu v pátek 5. prosince. Futures na americké indexy jsou bez jasného směru a dolar posílil vůči euru na 2leté maximum 1,235 EURUSD.

Newsletter