Pražskou burzu tížily akcie ČEZ a KB. O2 sebrala zisky dividenda

České akcie dnes mírně oslabily pod tlakem poklesů ČEZu a Komerční banky. Na akciích ČEZ opět probíhalo vybírání zisků, navíc tento titul v posledním období výrazně překonával další utility v Evropské unii. Akcie v závěrečné fázi obchodování otestovaly úroveň 580 korun a tedy klesly o 1,59 %.

Také na Komerční bance docházelo k výprodeji. Akcie nakonec spadly pod 5500 korun na velmi slušném objemu 99 tisíc kusů akcií. Prodejci se akcií zbavovali a nakupovali banky v Polsku, které v posledních dnech dostávaly tvrdé údery.

Zajímavý průběh byl na O2.  Akcie se po zveřejnění výsledků za 2Q15 dostaly nad 150 korun a posilovaly až o 7 %, nicméně po konferenčním hovoru s managementem, kdy nenastínily žádnou dividendovou politiku, se akcie dostaly pod prodejní tlak a nakonec skončily v červených číslech na 140,3 koruny.

O2 zvedla zisk o polovinu, hlásí poprvé bez CETIN

Unipetrol se zásluhou agresivních kupců dostal přes 190 korun a uzavíral silnější o skoro 5 % na úrovních 192 korun. Objem obchodů byl dnes 950 milionů korun, což je výrazný naprůměr. 

Newsletter