Libra po ranním oslabení na historicky nejslabší hodnoty proti dolaru umazává část ztrát. Dolar se obchoduje pod 0,97 EURUSD. Koruna ve ztrátě nad 24,60 za euro.

Pražskou burzu tížily akcie ČEZ a KB. O2 sebrala zisky dividenda

České akcie dnes mírně oslabily pod tlakem poklesů ČEZu a Komerční banky. Na akciích ČEZ opět probíhalo vybírání zisků, navíc tento titul v posledním období výrazně překonával další utility v Evropské unii. Akcie v závěrečné fázi obchodování otestovaly úroveň 580 korun a tedy klesly o 1,59 %.

Také na Komerční bance docházelo k výprodeji. Akcie nakonec spadly pod 5500 korun na velmi slušném objemu 99 tisíc kusů akcií. Prodejci se akcií zbavovali a nakupovali banky v Polsku, které v posledních dnech dostávaly tvrdé údery.

Zajímavý průběh byl na O2.  Akcie se po zveřejnění výsledků za 2Q15 dostaly nad 150 korun a posilovaly až o 7 %, nicméně po konferenčním hovoru s managementem, kdy nenastínily žádnou dividendovou politiku, se akcie dostaly pod prodejní tlak a nakonec skončily v červených číslech na 140,3 koruny.

O2 zvedla zisk o polovinu, hlásí poprvé bez CETIN

Unipetrol se zásluhou agresivních kupců dostal přes 190 korun a uzavíral silnější o skoro 5 % na úrovních 192 korun. Objem obchodů byl dnes 950 milionů korun, což je výrazný naprůměr. 

Newsletter