Pražskou burzu vedly výš banky, NWR -14 % po radě prodat

Pražská burza dnes společně s Varšavou vedla růst akciových trhů ve středoevropském regionu. 0,3% růst připisují německé akcie, mírně ztrácí Paříž i Londýn. Domácí trh vedly výše banky, o výrazných 14 procent naopak propadly akcie NWR, na které se scházejí prodejní doporučení. Ve čtvrtek titul navíc bude obchodovat poprvé bez práv na úpis nových akcií, čekat tak lze další propad.

Akcie Erste v Praze připsaly přes procento, Komerční banka také solidních 1,3 procenta. Připojil se pojišťovací titul VIG se ziskem 0,8 procenta.

Komerční banka vydala analýzu, podle které je NWR jednoznačně prodejní záležitostí s cílem 0,60 Kč na akcii na ročním horizontu. V analýze KB vyzdvihla otázku restrukturalizace, ředění akcií, vývoje cen uhlí a s tím spojenou otázku dostatečné likvidity, nebo naopak brzkého opětovného boje o přežití.

NWR: Útěk z lopaty, nejistota zůstává. Prodat, zní z KB

Sázková společnost Fortuna investuje nemalé prostředky do rozmachu internetového a mobilního sázení, které se projevuje na úkor poboček. Nejsilněji roste český trh, největší potenciál ale nabízí Polsko, řekl v rozhovoru pro Roklen24.cz finanční ředitel skupiny Michal Vepřek. Na dividendové politice založené na výplatě 70 – 100 % čistého zisku nevidí v současnosti důvod nic měnit.

CFO Fortuny: Sázíme na fotbal a Polsko. Loterii máme pod kontrolou

Západní Evropou se nesou sázky na další uvolnění měnové politiky ze strany ECB, na druhé straně se neustále „plíživě“ vyhrocuje konflikt na Ukrajině. Americké indexy po dni volna mírně ztrácejí. ISM index aktivity v americkém průmyslu přitom předčil odhady. Pozornost se soustředí na zlepšenou nabídku Dollar General na převzetí menšího konkurenta Family Dollar Stores.

Newsletter