Pražský index PX za slabého objemu umazával včerejší zisk, růstovou výjimkou Erste

Na pražské burze dnes panovala pochmurná nálada. Tuzemský index PX uzavřel na 986 bodech (-0,37 %) a umazal tak téměř veškerý včerejší zisk. Z bluechips se nejméně dařilo akcím ČEZ, které uzavřely o více než 1 % níž na hodnotě 581,9 Kč. Špatné výsledky za první kvartál dávají důvod pro realizaci zisků. Navíc ČEZ nedokázal reagovat ani na pozitivní náladu v energetickém sektoru, kde německá RWE posiluje o 3,7 % a E.ON dokonce o více než 4 %.

Kupodivu se dařilo bankovnímu sektoru a to především Erste Bank, která rostla o 1,4 % na 628 Kč, a i Komerční Bance, která se prozatím nedostala pod hodnotu 4500 Kč a stejně jako v úterý uzavřela na této psychologické hranici. Bankovní sektor kopíruje veskrze pozitivní náladu v evropském regionu.

Trhy, především pak ten pražský, byly dnes téměř bez objemu. Celková výše objemů tak kopírovala nízké hodnoty z předchozích dní a na BCPP činila 260 mil. Kč. Trhy vyčkávají na vyznění večerního záznamu z posledního jednání měnového výboru centrální banky Fed (FOMC) a na zítřejší výsledky PMI z Francie a Německa.

Akcie Telefóniky CR radíme prodat, zní od analytiků Komerční banky. Proč?

ČNB kývla PPF na cenu odkupu akcií Telefóniky CR od minoritářů. 295,15 Kč

Průměrná sazba hypoték v ČR je na novém rekordním dně

Autor je makléřem společnosti FINANCE Zlín. 

Newsletter