Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

Predátor Carl Icahn si brousí zuby… tentokrát na Xerox

Xerox několik posledních let bojoval s nižšími prodeji tiskáren a kopírek. Nyní má před sebou 109 let stará společnost novou výzvu. Aktivista Carl Icahn ve společnosti získal velký podíl a pokusí se společnost změnit.

Icahn v pondělí zveřejnil, že má ve společnosti Xerox 7,1% podíl s tím, že podle něj je společnost podhodnocena. Akcie společnosti v letošním roce spadly o 22 procent, pokud jde o pondělní závěr, vzrostly o 7,4 procenta na 11,69 dolaru.

Zveřejnění Icahnovy akvizice přichází měsíc poté, co Xerox oznámil, že zahájil revizi šíře svého podnikání. Po oznámení své první čtvrtletní ztráty od roku 2010 generální ředitelka společnosti Ursula Burnsová oznámila, že „provedení rozsáhlé revize strukturálních možností je pro portfolio společnosti v současné době správným rozhodnutím.“

Mluvčí společnosti Xerox Sean Collins v pondělí řekl, že společnost přivítala možnost otevřeného a konstruktivního dialogu s akcionáři. „Board a manažerský tým se zavázal zlepšit výkonnost a tvořit pro akcionáře hodnotu. Nadále budou přijímat opatření pro rozvoj těchto cílů,“ poznamenal.

Podle údajů Factset je Icahnův podíl ve společnosti druhý největší. Je tak po Vanguard Group druhým největším akcionářem.

Newsletter