Převod peněz přes Facebook. Like?

Sociální síť Facebook v příštích měsících rozšíří svou aplikaci pro posílání zpráv o nový prvek, který uživatelům ve Spojených státech umožní posílat si mezi sebou peníze. Provozovatel největší sociální sítě na světě se tak stane další z řady firem, které umožňují provádět platby z chytrých telefonů či počítačových tabletů.     

Podobnou službu pro posílání plateb loni v listopadu zahájila mobilní aplikace pro posílání zpráv Snapchat. Platby prostřednictvím smartphonů propojených s bankovním účtem nebo platební kartou ale umožňuje například i společnost PayPal.     

Bezplatná služba Facebooku bude dostupná pro ty uživatele, kteří používají aplikaci Facebook Messenger na stolním počítači nebo v mobilních zařízeních s operačním systémem iOS nebo Android od Googlu. Do aplikace si „nahrají“ svou platební kartu Visa či MasterCard. Platby pak budou moci být zasílány ze zařízeních s operačním systémem iOS či Android a stolních počítačů. Bezpečnost služby má zajistit například PIN kód a ověření ID dotykem.

Služba bude zatím dostupná pouze Američanům, je ale možné, že Facebook, který má podle posledních odhadů firmy zhruba 1,4 miliardy uživatelů měsíčně, ji časem zprovozní i v jiných zemích.   

Apple nezklamal. iPhone 6 s peněženkou a chytré hodinky! 

Facebook je zatím poslední technologickou firmou vstupující na finanční trh, po uvedení „elektronických peněženek“ Apple Pay a Google Wallet. FB v loňském roce najal tehdejšího šéfa divize PayPal společnosti eBay, Davida Marcuse, aby řídil divizi Facebook Messenger. Největší podíl příjmů FB dosud plyne z reklamy. 

Firma se snaží odvrátit obavy spojené se zabezpečením nové služby a poznamenala například, že každý den na své internetové stránce vypořádá více než milion platebních transakcí pro zadavatele reklamy a hráče internetových her. Platební systémy Facebooku jsou umístěny odděleně od ostatních částí sítě a vztahují se na ně dodatečné kontrolní mechanismy, sdělila firma. 

Facebook přitvrzuje. Pohlídá si lechtivé snímky i terorismus

Cítíte se být tlustý/a? Na Facebooku máte smůlu

Newsletter