Přípitek? Zkuste deset nejdražších koktejlů na světě!

Připadá vám dát pár stovek za jediný drink v restauraci jako až příliš velký luxus? Vyhlášené bary ve světových metropolích nabízí koktejly, které stojí tolik, že byste si za to mohli na měsíc pronajmout byt (nebo na rok). Čím a kde se můžete opít za nekřesťanské peníze? To prozradil Business Insider.

  1. Bourgeois Pig ($ 50)

„Bourgeois Pig“ je martini s vodkou a suchým vermutem, doplněné rozmarýnovým pivem a kusem luxusního černého lanýže French Perigord. Tento koktejl s trefným názvem, jež si utahuje z příslušníků vyšších tříd, kteří svůj nadřazený společenský status dávají až příliš najevo, si za 50 dolarů můžete dát v baru The Rickey, jež se nachází v přízemí hotelu Dream Midtown v New Yorku.

  1. Balmoral ($ 80)

Oblíbeným místem řady newyorských herců, hudebníků a dalších celebrit je restaurace Beautique, která stojí naproti NYC Plaza. Specialitou podniku je drink Balmoral, vytvořený na počest odborníka přes alkohol Bretta Mendla. Skládá se z luxusní skotské whisky, sladkého a suchého vermutu a hořkého piva. Věřte, nebo ne, podle Mendla vám po tomto nápoji za 80 dolarů nehrozí kocovina.

  1. Jet Set Manhattan ($ 100)

V hotelu Lotte New York Palace najdete kromě pokojů také starožitnictví, kde si můžete dát archivní whisky za několik tisíc dolarů. A také „Krčmu na 51.“, kde vám namíchají exkluzivní Jet Set Manhattan, z vintage portského Taylor Fladgate 1985 a 20 let starého burbonu Michter – a to jen za 100 dolarů.

  1. Paradis + Perdition ($ 185)

Bar SixtyFive, který je součástí kultovní restaurace Rainbow Room v New Yorku, nabízí za 185 dolarů stejně kultovní koktejl Paradis + Perdition. Název je odvozen od hlavní ingredience, luxusního koňaku Hennessy Paradis, který je doplněný šampaňským, flambovaným absintem a špetkou skořice.

  1. La-Freak Illuminati ($ 365)

Tento koktejl s děsivým názvem si můžete dopřát v nočním klubu Gem v americkém Bostonu. Skrývá se v něm francouzský likér Pavan, krémový likér Lejay Cassis a šampaňské Dom Perignon Luminous, jehož štítek svítí ve tmě.

  1. Billionaires Row Cocktail ($ 1.210)

Hlavní ingrediencí milionářského koktejlu, který za 1 210 dolarů servírují v newyorském nóbl hotelu Four Season, je prvotřídní skotská whisky The Macallan M, jejíž láhev stojí cca 4 tisíce dolarů. Staromódní punc drinku podtrhuje britské pomerančové pivo a luční med.

  1. The Birth of an Icon ($ 4.000)

Dubai je patrně nejdražším městem na Středním východě; důkazem toho budiž i nápojový lístek Skyview baru v hotelu Burj Al Arab hotel. Nejdražší položkou je drink „Narození ikony“ za 4 tisíce dolarů. Jedná se o koktejl na způsob Daiquiri s čerstvou šťávou z limetek, jehož základem je rum od St. Lucia Distillers.

  1. Martini on the Rock ($ 10.000)

„Martini on the Rock“ si v Blue Baru v newyorském hotelu Algonquin musíte objednat 72 hodin dopředu. Vyžaduje totiž konzultaci s klenotníkem; za 10 tisíc dolarů v něm vaše milovaná najde krásný diamant.

  1. The Ono ($10.000)

Další ošperkovaný drink si můžete poručit v XS Nightclub v Las Vegas. „The Ono“ obsahuje koňak Rémy Martin Louis XVIII Black Pearl a šampaňské Charles Heidsieck. Na stůl vám ho spolu se sadou manžetových knoflíčků a zlatým, diamantovým či perlovým náhrdelníkem a za použití prskavek přinese několik číšníků.

  1. Diamonds Are Forever ($ 18.000)

I úplně nejdražší koktejl na světě, který si můžete dát v Lobby Lounge & Baru v hotelu Ritz Carlton v Tokiu, je dodáván s luxusní ozdobou; a sice s jednokarátovým diamantem. „Diamonds Are Forever“ je jinak martini s ledově chlazenou vodkou Grey Goose a plátkem limetky.

Newsletter