Připravte si peněženky. Rally bude pokračovat

Klíčová otázka investorů na akciových trzích současnosti zní: „Bude akciová rally pokračovat?“ Dennis Gartman, pozorovatel trhů a vydavatel Gartman Letter, dává jasnou odpověď –  „ano“ a varuje obchodníky, že nemají „žádnou možnost volby“, než věřit současnému akciovému vzplanutí.

V rozhovoru pro CNBC ve středu ráno Gartman poznamenal, že akcie jsou připraveny na několik týdnů solidních zisků. Obchodování bude pravděpodobně lepší, možná ne dnes, ale vsadím se, že v pátek budeme výš a příští týden opět výš, řekl CNBC. „Každý, kdo je „short“ – a existuje spousta chytrých lidí, kteří jsou ve skutečnosti silně „short“ – se musí krýt. Myslím, že by to mohlo skončit ošklivě,“ řekl.

Pozitivní obchodovací nálada přichází na vlně amerických prodejů nových domů, dohodě o Řecku a na cenách ropy. Tyto faktory pomohly evropským i americkým titulům provést v úterý pozoruhodný comeback.

„Když se takovéto věci děly v minulosti, vždy se zmiňované uskutečnilo,“ uvedl Gartman. Měli by obchodníci spěchat do dlouhých pozic? Někteří analytici argumentují, že není kam spěchat, že by Gartmanův pohled by měl být považován spíše za contrarian indikátor, což znamená, že obchodníci by měli dělat opak toho, co říká. V posledních měsících naznačoval několik věcí. V lednu například tvrdil, že se ropa „v jeho životě“ nebude obchodovat nad 44 dolary za barel. 

Newsletter