Příští rok by mohl patřit bitcoinu. ETF game changer nebude

Jakub Kicom Vejmola, zdroj: Bitcoinovej kanál

Rok 2024 by mohl být rokem bitcoinu. Spekuluje se, že by se mohl odpojit od ostatních aktiv a žít si vlastním životem. K tomu ale zatím nemáme dostatek dat. Vytvoření prvního bitcoinového burzovně obchodovaného fondu (ETF) game changer nebude. Bitcoin bude fungovat i bez něj, řekl v rozhovoru pro Roklen24 autor YouTube kanálu Bitcoinovej Kanál Jakub Kicom Vejmola. Jak se dívá na digitální měny centrálních bank? A co by bitcoinu mohlo pomoci k dalšímu růstu?

Podle Kicoma by bitcoinu pomohla volnější měnová politika Fedu a ostatních centrálních bank. Ve hře je také to, zda roli sehraje bitcoinový cyklus. U něho však není zcela jisté, jestli není jen něčím vysněným. U bitcoinového ETF se do hry vložili velcí hráči, jako je například největší správce aktiv společnost BlackRock. Pokud jej Komise pro cenné papíry schválí, mohla by tím bitcoin ještě víc přiblížit velkým finančním institucím z Wall Street. Bitcoinové ETF by pro ně pak mohlo být bránou, jak do krypta nalít peníze bohatých boomerů.

Digitálních měn centrálních bank se Kicom, na rozdíl od mnoha jeho kolegů, až tak neobává. Považuje je za další nástroj centrálních bank, který hledají, aby mohly ovlivnit peněžní zásobu. Pokud by to však dopadlo jako v Číně, nešlo by o nic jiného než o velkou reklamu na bitcoin. To je zkrátka něco úplně jiného, než jsou digitální měny centrálních bank. Úplný opak, uzavřel.

Rozhovor byl natočen na konference Global Investment Summit 2023.

Zdroj: Roklen24, Global Investment Summit 2023 

Jakub Vejmola alias Kicom je český youtuber a samozvaný Bitcoin evangelista. Vystudoval informatiku na Masarykově univerzitě (2010). Po krátké zkušenosti v technologickém startupu pracoval jako motion designer na volné noze. V únoru 2019 na YouTube založil „Bitcoinovej kanál“, kde vysvětluje fungovaní Bitcoinu a ostatních kryptoměn a informuje o novinkách z kryptosvěta.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter