Projekt Global Crypto Bank

Za posledních několik let začaly banky a jiné finanční instituce z celého světa investovat do technologie blockchain, která má poskytovat množství výhod oproti tradičním platebním řešením. Zatím sice neexistuje banka kompletně založená na této technologii, projekt Global Crypto Bank by to však mohl časem změnit.

Abychom nepředbíhali, Global Crypto Bank byla nedávno založená pod švýcarskou jurisdikcí a vychází z mnoha inovativních technologií, a to včetně blockchainu, aby byla schopná pomáhat s řešením problémů, se kterými se potýkají lidé pohybující se ve světě kryptofinancí.

Problémy, které chce Globální krypto banka řešit, jsou následující:

Pomoc 5 miliardám lidí bez přístupu k bankám

Současné studie ukazují, že v dnešním světě žije zhruba 5 miliard lidí, kteří jsou odstřihnutí od světového finančního systému, ať už kvůli nedostatku bank na jejich území nebo kvůli obecnému nezájmu o bankovní služby. Ale protože je internet nástrojem, ke kterému má přístup přes 3,5 miliardy lidí, Global Crypto Bank doufá, že poskytne inovativní řešení, která lidem dají přístup ke vzdáleným platbám, k výměně měn i k peněžním převodům a která jim umožní lépe spravovat digitální měny.  

Bankovní služby jsou často příliš drahé

I když se trh s digitálními měnami vyvíjí rapidní rychlostí, kryptoinvestoři mají stále problémy, když dojde ke směně na tradiční měny, protože si společnosti za tyto služby účtují vysoké poplatky. Global Crypto Bank vytvořila svůj vlastní platební systém, který je založen na bankovní kartě, která bude přijímána všemi bankomaty a POS terminály. Kromě velmi nízkých poplatků budou moci uživatelé využívat zvyšující se likviditu svých kryptoaktiv.

Co je v plánu?

V současnosti slibuje platforma služby, jako je bezpečné uchovávání digitálních a tradičních měn na decentralizovaných účtech, převod a platby také v obou typech měn, integraci služeb poskytovaných třetí stranou, vydání debetních karet, které jsou přijímány komerčními společnostmi, výběr hotovosti z bankomatů, směnu z tradiční měny na krypto a naopak, posílání plateb mezi uživateli zadarmo, mobilní úhradu a nakonec i P2P půjčky.  

Aby byla banka blíž ke svým uživatelům, bude také otevírat kanceláře v dalších ekonomických centrech, a to včetně Spojených států, Číny, Jihoafrické republiky, Jižní Koreji a Japonska.

Newsletter