Americké výnosy i po slabé aukci 7letého bondu klesly. Dolar oslabila vinou komentářů z Fedu nad 1,1000 za euro. Měnám regionu pomohl slabý dolar a pokles výnosů. Koruna pod 24,30 za euro.

Propad na všech frontách se nekoná. Věřím technologickému sektoru

Zdroj: Depositphotos

Propad na všech tržních frontách jako v loňském roce? Kdepak, americká ekonomika šlape, sazby už příliš neporostou, ve zbytku roku věřím sektoru technologií. Tak se na aktuální tržní prostředí dívá hlavní analytik společnosti Purple Trading Petr Lajsek. Jak vidí budoucnost dolaru? A proč podle něj koruna oslabí? Dozvíte se v záznamu speciálního webináře!

Z akciových trhů sází Petr především na americké, nehledě na valuace. Situaci v Evropě nevidí nijak dobře nejen s ohledem na sazby, ale i geopolitická rizika, ba dokonce rizika energetického sektoru. Čína je podle něj odsouzena k dalšímu ekonomickému zpomalení, na které bude muset reagovat nejen vláda, ale i centrální banka. Dopady to bude mít jak na čínský trh, tak evropskou ekonomiku. Jak Petr investuje? Na čem vydělal? A jak se divá na svět komodit s důrazem na ropu či zlato? To jsou další otázky, které jsme spolu probrali v rámci tržního hodnocení a výhledu!

Petr Lajsek: Na finančních trzích se pohybuje od roku 2014. Obdobně jako mnoho investorů začínal s obchodováním na forexu podle technické analýzy. Postupně své obzory rozšířil i o obchodování komodit, kryptoměn a dlouhodobější investice do akcií a ETF fondů. Zaměřuje se na fundamentální a technickou analýzu. Využívá je k identifikaci trendů na světových finanční trhy.

Zdroj: CME, Roklen, Purple Trading, Citi

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter