Půl roku před iPhone 8? Čas nakupovat akcie!

Očekává se, že Apple zahájí prodej nového modelu chytrého telefonu letos na podzim, pravděpodobně v září. Šest měsíců před vypuštěním nového iPhonu na trh je tak ideální doba na to, začít nakupovat akcie. Alespoň podle dat finančního holdingu Stifel.

Přemýšleli jste někdy o nákupu akcií Apple? Business Insider použil data z výzkumu Aarona C. Rakerse a Josepha Quatrochi z finančního holdingu Stifel, aby zjistil, jak se jim daří půl roku před uvedením nového iPhonu na trh. A vypadá to, že právě teď – 6 měsíců před iPhonem 8 – je ten pravý čas na nákup titulu.

Warren Buffett sází na Apple. Ještě více než předtím

Graf ukazuje, jaká byla návratnost akcií Apple v půlročním období před uvedením pěti posledních modelů iPhonu. S výjimkou období před začátkem prodeje iPhonu 6s se jednalo o kladné hodnoty, přičemž nejvyššího výnosu bylo dosaženo v období před uvedením iPhonu 6, a to vysokých 28,3 %. V průměru byl výnos akcií v šesti měsících před uvedením nového iPhonu 11,2 %

Apple si podal trh, zažil rekordní čtvrtletí

Na následujícím grafu je zobrazen vývoj ceny akcií Applu za poslední roky:

Podle analytiků obecně platí, že Apple je dobrá dlouhodobá investice. Berkshire Hathaway v čele s úspěšným investorem Warrenem Buffettem, který má tendenci držet akcie v dlouhodobém horizontu, v lednu letošního roku více než zdvojnásobil svůj podíl ve společnosti Apple. Po novém iPhonu 8, který bude mít řadu inovací včetně OLED obrazovky, se navíc očekává explozivní poptávka (o 45 až 50 % vyšší než po někdejším novém iPhonu 6.

Apple zbrojí proti Amazonu a Netflixu

Newsletter