Půl roku vlády Trumpa, půl roku politiky na Twitteru

Jedním z nejvěrnějších společníků amerického prezidenta Donalda Trumpa je bezpochyby modrý pták. Těžko se v jeho funkčním období hledá den, kdy by svým obdivovatelům, ale i „haterům“ něco nevzkázal pomocí svého účtu na twitteru. Ke sledování twitterové aktivity současného amerického prezidenta dokonce vznikla celá internetová stránka. Pomocí té Business Insider vytvořil infografiku, která shrnuje to nejdůležitější.

Trump Twitter Archive, jak se nazývá ona zmiňovaná stránka, je pokusem vytvořit kompletní databázi příspěvků, které se kdy objevily na Trumpově twitterovém účtu @realDonaldTrump Twitter. V databázi lze vyhledávat podle jednotlivých témat a obsahuje i tweety, které byly z oficiálního účtu amerického prezidenta smazány. Business Insider si dal tu práci a analyzoval Trumpův virtuální život od doby jeho inaugurace, tedy od 20. ledna, do 7. července tohoto roku.

Trumpovo vládnutí: Pozitivně jej hodnotí pouze Rusko a Izrael

Za dob své vlády nad Spojenými státy si Donald Trump odpustil tweetování pouze dvakrát, a to 15. dubna a 8. června. Naopak nejvíce příspěvků přidal 22. června, a to přesně šestnáct. Mezi 20. lednem a 7. červencem pak americký prezident zveřejnil celkem 920 tweetů. To je průměrně 5,4 denně.

Donald Trump obvykle začíná svůj den na twitteru. Nejvíce příspěvků přidává mezi 7:00 a 8:00. V Česku je to tedy od 13:00 do 14:00, pokud je zrovna americký prezident v Bílém domě nebo ve stejném časovém pásmu.

Co jako první napadne Američany při slovu „Trump“?

Co se týče týdenní doby, americký prezident raději tweetuje ve všední dny než o víkendech. Řadu z nejvíce pobuřujících příspěvků však přidal v sobotu.

Twitterový účet je nedílnou součástí Trumpovy politické kampaně, vyjadřuje se tak zde ke všem jeho klíčovým tématům. K těm patří (převážně kritické) příspěvky ohledně médií, kterých za dobu svého působení v Bílém domě přidal celých 113. Dále se pak jeho příspěvky nejčastěji týkaly Ruska (99 tweetů), ekonomických a obchodních záležitostí (98 tweetů) a zdravotní péče (98 tweetů). Často rovněž komentoval zahraniční návštěvy (83 tweetů), otázku imigrace (74 tweetů) a také sledování a úniky informací (38 tweetů).

Trump kritizoval média za komentáře k jeho 100 dnům ve funkci

Newsletter