Dolarový index umazal část dopoledních ztrát a přehoupl se nad hranici 90,1 bodů. Euro se proti dolaru obchoduje nad 1,2160 EURUSD, což odpovídá korekci posílení po zveřejnění evropských indexů PMI. Měny regionu oslabují. Koruna se posunula do okolí 26,13 za euro.

Rada od Goldman Sachs: Nemějte děti!

Pokud si myslíte, že mít děti je radost a štěstí, šeredně se mýlíte. Tohle tvrdí americká investiční banka Goldman Sachs. Podle její poslední studie je totiž rodičovství čím dál tím více těžší a to především z hlediska finančních výdajů. Jednoduše řečeno: mít děti je dnes drahý luxus.

Co se týče celkového pohledu na strukturu potřeb dětí, Goldman Sachs poukazuje na fakt, že nejvíce sice zlevnily potraviny a oblečení, do vysokých čísel však výdaje táhnou nákupy tzv. „big ticket items“, neboli drahé statky, které se obyčejně prodávají s vysokou marží. Největší výdajový skok je pak citelný v případě, kdy si rodiče „pořídí“ třetí dítě.

Čína zrušila po 35 letech politiku jednoho dítěte

Z toho pak vyplývá i samotný sentiment rodičů. Naprostá většina z nich je přesvědčena, že na tom jejich ratolesti nebudou finančně lépe, než byli kdysi, resp. teď jsou, oni (viz graf).

I přesto, že tato zjištění neznamenají, že se světová populace blíží ke svému kolapsu, banka potvrzuje, že jsou to právě výdaje, které stojí za rozhodnutím nemít děti.

Čínský pas do Ameriky? Dítě…

Newsletter