Radovan Vávra: Technologičtí giganti jsou bohové

Foto zdroj: Roklen24, ČIK

Pokud se do technologických společností, jako je Google nebo Facebook, neopřou regulátoři, tak už je nikdy nic nerozhodí, říká investor Radovan Vávra z Weyland Corporation. Nadto investorům doporučuje, aby si koupili jejich akcie, pokud je ještě nevlastní.

Vávra je známý svým vřelým vztahem k technologiím. Akcie těchto firem mají zásadní zastoupení v jeho investičním portfoliu. V rozhovoru s Janem Šumberou, analytikem Odyssey 44, se ale nevyhýbá možnému negativnímu dopadu technologií na trh práce v horizontu dvaceti let. Nepříliš kvalifikovaní pracovníci, významná část pracovní síly, přijdou kvůli digitalizaci o práci.

V současnosti se nejvíc těší na to, jak Fed zvládne tapering a zvyšování úrokových sazeb. Sportovní terminologií to podle něj bude mistrovství světa, o kterém se budou psát knížky. V emotivním závěru rozhovoru se ale nevyhne ani kritickému pohledu na minulost. Ne všechno se povedlo, kvůli čemuž to budou mít další generace těžké.

V interview Vávra mimo jiné popisuje svou spolupráci s Petrem Kellnerem nebo nejsložitější okamžik jeho kariéry. Podívejte se na rozhovor Jana Šumbery s Radovanem Vávrou.

Toto je čtvrté video osobností, které vystoupí na České investiční konferenci. Její osmý ročník proběhne 8.-9.11.2021. Na konferenci máte možnost se seznámit s nejlepšími českými a zahraničními investičními manažery a nahlédnout do jejich způsobu práce a uvažování. Více informací najdete na www.ceskainvesticnikonference.cz.

Rozhovor byl natočen v prostorách VOIX.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter