Dolar dnes ráno umazává část zisků nabraných po včerejším zasedání Fedu. Proti dolar se obchoduje zpět kolem hranice 1,1700 EURUSD. Včerejší posílení dolaru posunulo koruna zpět k 25,40 za euro. Dnes ráno kurz nabírá mírné zisky směrem pod tuto hranici.

Ranní briefing: Investoři v očekávání amerických korporátních dat

Během asijské seance se dolar obchodoval vůči jenu do značné míry beze změny. To bylo způsobeno z velké části tím, že účastníci trhu opět zůstali na vedlejší koleji, čekajíc na obchodní indicie z USA. Americká měna zažila krátce trvající pokles, který následoval po zveřejnění japonských obchodních dat, ale následně se vrátila zpět na dřívější cenovou úroveň (101,80) v tandemu s oživením cen japonských akcií.

Investoři budou i nadále čekat na obchodní indicie z USA. Pokud ceny amerických akcií udrží i nadále své rostoucí momentum po vyhlášení hospodářských dat, tlak na snížení výnosů státních dluhopisů pravděpodobně oslabí, což bude mít za následek nárůst USDJPY.

Pár GBPUSD se dostal pod tlak na vlně vybírání zisků a snížení objemu dlouhých pozic. Nedávná data u USA se ukázala být dostatečně silná na to, aby přesvědčila některé finanční instituce k přehodnocení svého konsensu ohledně plánované změny amerických úrokových sazeb, což znamená, že v očích těchto institucí BoE nemusí být jedinou centrální bankou, jež plánuje změnu sazeb. Nicméně nálada na trhu se často mění a dnešní plánované vydání průmyslových dat v Británii může znovu podpořit cenu libry. Počáteční cíl pro nárůst leží na úrovni 1,7161.

Euro vůči dolaru zažívá pokles na 1,35903 a to hlavně díky špatným datům z Německa. Pár zůstává status quo díky nezměněné měnové politice ECB. To znamená, že zde nejsou žádné jiné argumenty pro výprodej, nežli velmi slabé údaje z eurozóny a silné udaje z USA. To může mít v následujících dnech za následek konsolidaci tohoto měnového páru v úzkém pásmu.

Dollar Index WSJ, mapující vývoj dolaru vůči koši hlavních světových měn, klesl o 0,01 procent.

XAUUSD se už několikátý den po sobě pohybuje v pásmu pod Fibbonaciho úrovní podpory, momentálně na úrovni 1318.17.

Newsletter