Na světových FX trzích panuje rizikově averzní nálada projevující se v oslabování rizikových měn. Euro oslabuje proti dolaru. Risk-off nálada citelně oslabuje měny regionu střední a východní Evropy. Koruna poblíž hranice 26,90 za euro. Rizika nakloněna k dalšímu oslabování.

Ranní FX briefing: pásmové obchodování napříč hlavními měnami

Zdá se, že většina obchodníků byla po včerejším prvním semifinálovém zápase Mistrovství světa ve fotbale zaneprázdněna velebením Německa nebo litováním Brazilců, takže většina forex párů obchodovala v pásmu. Absence důležitých reportů během dnešní asijské obchodní seance se přidává jako vysvětlení pro nedostatek velkých cenových pohybů mezi hlavními páry. Měnový pár EURUSD se pohyboval mezi hranicí 1,3607 až 1,3620 a to samé platí pro USDCHF, který obchodoval v 20pipsovém pásmu.

U měnového páru AUDUSD jsme zaznamenali trochu více akce a to hlavně kvůli výsledkům australského spotřebitelského sentimentu, jenž dosáhl zlepšení o 1,9 % a poslal pár na maximum 0,9415.

Report čínského CPI přinesl údaje slabší, než se očekávalo, a sice 2,3 % oproti předchozím 2,5 % a ve srovnání s odhadovaným konsensem 2,4 %. Ceny výrobců zaznamenaly 1,1% pokles, což lze brát jako pozitivní údaj, vzhledem předchozímu 1,4% meziročnímu poklesu.

Momentálně je pozornost upřena na libru a to z důvodu zveřejnění Halifax HPI. Připomeňme si, že rostoucí ceny domů byly jedním z hlavních důvodů, proč BoE zvažuje navýšení úrokových sazeb na konci roku a v případě, že by tato zpráva byla znovu v plusových číslech, očekávání ohledně zvýšení úrokových sazeb by bylo ještě silnější než předtím. Nicméně, data ukázala 0,6% pokles cen domů ve Velké Británii v červnu, což zčásti kompenzovalo pozoruhodný 3,9% nárůst v minulém měsíci. GBPUSD reaguje mírným poklesem na 1,71244.

Newsletter