Ranní měnový briefing: Asijská seance v duchu konsolidace

Asijská seance se dnes nesla v umírněném duchu bez přítomnosti makrodat, což vedlo k tomu, že měny zemí G10 začaly konsolidovat po předešlých volatilnějších pohybech, které byly způsobeny včerejším reportem z amerického trhu práce a setkáním představitelů ECB.

Nových míst v USA přibývá, nezaměstnanost nejníž od září roku 2008

ECB chystá nákupy aktiv, bankám úvěry až za bilion eur. Sazby beze změny

Měnový pár AUDUSD otevřel relaci na úrovni kolem 0,9350 po čtvrtečním minimu na 0,9328, přičemž na cenu působila patrná realizace zisků před víkendem. I tak však cena pomalu směřuje k hranici 0,9360. U páru USD/JPY se nepodařilo pokračovat v silném býčím momentu, což bylo způsobeno z velké části tím, že japonští obchodníci nedostali potřebné býčí indicie od Nikkei, který stále bojuje s rezistenční úrovní 15.450-500, dnes se ziskem cirka 0,6 %.

Tržní sentiment v USA byl oživen v důsledku včerejších pozitivních údajů z amerického trhu práce za měsíc červen, vyššími výnosy státních dluhopisů a růstem akciového trhu, kdy Dow Jones Industrial Average poprvé v historii překlenul hranici 17.000 bodů.

Zbylé hlavní měnové páry jako EURUSD a GBPUSD se pohybovaly většinou v nezměněné formě. Tuto nečinnost lze očekávat i v průběhu dnešního dne, a to hlavně z důvodu, že si američtí obchodníci vezmou volno k oslavě amerického Dnu nezávislosti.

WSJ dolar index, měřítko dolaru vůči koši hlavních světových měn, klesl o 0,05 % na 72,93.

Zlato (XAUSUD) se několik dní pohybuje kolem úrovně dlouhodobějšího 23,60 fibbonaciho retracementu na 1326,88, kde se nachází silná cenová rezistence.

Newsletter