Realitní skupina miliardáře Vítka pohltila německé Orco a chce růst do Evropy

Realitní investor a miliardář Radovan Vítek začlenil jím ovládanou skupinu CPI Group do německé GSG Group, bývalé Orco Germany. Ovládl tak lukrativní aktiva bývalého Orka a přichystal si podmínky k další expanzi na evropském nemovitostním trhu. Sjednocená skupina nese název GSG Group a má lucemburskou mateřskou společnost, jejíž akcie se obchodují na burze ve Frankfurtu nad Mohanem. Akcie Orco dnes na pražské burze stagnují kolem 14,50 Kč za akcii.

„Naším cílem je dále růst a postupně se stát jedním z nejvýznamnějších nemovitostních investorů v Evropě, s portfoliem v CEE, Německu i západní Evropě. Pro obě skupiny toto spojení znamená významný krok vpřed a posílení pozice na trhu,“ řekl Martin Němeček. Ten stojí z pozice generálního ředitele v čele GSG Group.

Orco (-6 %) v 1Q propadlo do silné ztráty. Přišlo o německou GSG GROUP

Transakce se realizovala formou vkladu CPI Group výměnou za akcie. Radovan Vítek, dříve jediný akcionář realitního holdingu CPI, se touto transakcí a dalšími nákupy akcií stal 94% akcionářem GSG Group. Ta po spojení dosahuje bilanční sumy přes 4,4 miliardy eur a očekávaný obrat za rok 2014 se pohybuje kolem 250 milionů eur. To CPI označuje za třetí pozici mezi středoevropskými realitními skupinami.

Radovan Vítek držel 279 milionů akcií GSG Group, pořízených nákupem. Nyní nabyl téměř 2,5 miliardy nových akcií oproti 100% podílu CPI Group. Cenné papíry byly vydány v rámci schváleného navýšení základního kapitálu GSG Group, přičemž upisovací hodnota jedné akcie činila 0,47 eur.

Miliardář Vítek buduje nové realitní impérium. „Německé Orco“ ovládne vložením CPI

Spojená společnost se chce soustředit na expanzi v oblasti komerčních nemovitostí, zejména kanceláří a maloobchodu, ale i na bydlení, hotelové ubytování a logistická centra.

Mezi dosavadní klíčové projekty CPI patří multifunkční komplex Quadrio, kancelářský park Meteor, historická budova bývalé Živnobanky v Praze nebo rezidenční projekt luxusního bydlení Palais Maeterlinck ve francouzském letovisku Nice.

Německé Orco se přejmenovalo po klíčovém projektu. Vítek chystá dravý růst

CPI Group je s více než 600 tisící m2 největším vlastníkem maloobchodních ploch v České republice a významný podíl má také v oblasti bytů, kde zaujímá post druhého největšího pronajímatele.

Newsletter