Rodí se další český jednorožec?

Mild Blue je technologický startup, který vyvíjí chytrá řešení ve zdravotnictví. V průběhu dvou let své existence dodala firma do nemocnic již několik aplikací, přičemž její nový projekt Mild Blue Heart má být dalším krokem k tomu zlepšit zdravotní péči i urychlit návrat pacientů nejen z nemocnice do domácí péče, ale především k jejich plnohodnotnému životu. A ambice má tým Mild Blue nemalé – stát se dalším českým jednorožcem ve startupovém světě.

Jedním z kroků, který by měl startup ke zmiňovanému cíli přiblížit, je účast v prvním ročníku HealthTech inkubátoru Caelestinus, který po dobu devíti měsíců poskytuje startupům v různé fázi mentoring, zázemí i možnost získat prvotní investice. Startup Mild Blue v rozhovoru pro Roklen24 představil CEO společnosti Tomáš Kouřim.

00:10 – Na co se Mild Blue zaměřuje?

Naším mottem je „Vytváříme algoritmy, které zachraňují životy“. Aplikací Mild Blue Heart chceme dát lékařům nový nástroj, který bude na dálku sbírat cenná data o pacientovi z hodinek, fitness náramků a podobných “chytrých zařízení”, bude integrovaný do nemocničního systému a umožní lékaři zůstat s pacientem v perfektním kontaktu i po propuštění do domácí péče. Ulehčujeme tak lékařům dilema, kdy pacienta z nemocnice propustit, jelikož tato aplikace pomáhá předejít celé řadě komplikací. Zároveň pomáhá výrazně snížit náklady spojené s lékařskou péčí a co je ještě důležitější, rapidně zvýšit kvalitu života pacientů, kteří budou moct dřív a lépe žít svůj plnohodnotný zdravý život.

02:43 – V jaké fázi se váš projekt nachází?

Máme funkční prototyp. Máme aplikaci, která dokáže změřit EKG z foťáku na mobilu, aplikaci, která dokáže všechna data agregovat a předat je ve standardizovaném formátu  k integraci do nemocničních systémů, které lékař používá na každodenní bázi.

03:15 – Co očekáváte od inkubátoru Caelestinus?

Jeden z cílů inkubátoru Caelestinus je vytvořit nové unicorny. A to je náš cíl, být další unicorn.

Newsletter