Romney: Nominace Trumpa bude znamenat vítězství Clintonové

Donald Trump je podvodník a pokrytec a pokud získá nominaci americké Republikánské strany, bude to znamenat vítězství v listopadových prezidentských volbách pro demokratku Hillary Clintonovou. Podle deníku Politico to dnes v chystaném proslovu prohlásí někdejší republikánský prezidentský kandidát Mitt Romney, jehož projev unikl do médií.

Trump mezitím na Romneyho zaútočil, na twitteru mu vytknul, že v roce 2012 nedokázal porazit demokrata Baracka Obamu. 

Trump podle Romneyho považuje americkou veřejnost za naivní. „Jeho sliby jsou stejně bezcenné jako diplom z Trumpovy univerzity,“ prohlásí Romney s odkazem na Trumpovu někdejší virtuální podnikatelskou školu Trump University, kvůli které realitní magnát čelí nařčením z podvodu.

„Jeho domácí politika povede k recesi. Jeho zahraniční politika učiní z Ameriky a světa méně bezpečné místo. Nemá ani temperament a ani úsudek, aby mohl být prezidentem. Jeho osobní kvality budou znamenat, že Amerika přestane být zářivým městem na kopci,“ citoval Politico z připravovaného projevu.

Romney, který je hlasitým kritikem Trumpa, dále uvádí, že případná republikánská nominace pro realitního magnáta umožní Clintonové v prezidentských volbách zvítězit.

„Jsem jediný, kdo dokáže Clintonovou porazit. Nejsem Mitt Romney, který neumí vyhrávat,“ ohradil se Trump na twitteru. Také připomněl, že ještě před čtyřmi lety ho Romney prosil o podporu.

Superúterý ovládli Trump a Clintonová

Newsletter