Ropa je zbraň. Chytré peníze sází na její pokles

Zdroj: Depositphotos

Ropa je zbraň. Chytré peníze sází na její pokles. Já jsem mnohem větším optimistou. Věřím v dosažení hladkého přistání americké ekonomiky. To a mnohem více zaznělo ve speciálním webináři služby RoklenFx, v jehož rámci jsem zpovídal hlavního analytika společnosti Purple Trading Petra Lajska.

S Petrem jsme probrali ropný trh od základů. On sám se na začátku své obchodní kariéry spálil. S přibývajícícmi zkušenostmi mu však trh černého zlata ztráty mnohonásobně vrátil. V rámci jedné hodiny jsme prošli instrumenty, přes které lze ropu obchodovat, stejně tak i proměnné fundamentální analýzy až po tu technickou. Došlo i na hlavní témata poslední doby, jako je dluhový strop Spojených států a nervozita v americkém bankovním sektoru. Naznačili jsme černé scénáře a jejich dopady, které by s sebou stáhly i cenu ropy. Přiblížili jsme tak smýšlení hedgeových fondů neboli „smart money“ aktuálně sázejících na pokles ceny ropy.

Webinář je určen nejen začátečníkům hledajícím základy pro obchodování s ropou, ale i zkušeným, kteří se chtějí dozvědět co nejvíc o aktuálním dění a o jeho dopadech na ceny ropy. Nakousli jsme rovněž i výhled cen pohonných hmot na domácím trhu. Přejme příjemné sledování!

Zdroj: Roklen, Purple Trading

Petr Lajsek se na finančních trzích se pohybuje od roku 2014. Obdobně jako mnoho investorů začínal s obchodováním na forexu podle technické analýzy. Postupně své obzory rozšířil i o obchodování komodit, kryptoměn a dlouhodobější investice do akcií a ETF fondů. Zaměřuje se na fundamentální a technickou analýzu. Využívá je k identifikaci trendů na světových finanční trhy. Aktuálně působí jako hlavní analytik společnosti Purple Trading.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter