Australská centrální banka dále zvýšila sazby. Pomohla tím procyklickým měnám. Euro po včerejším US indexu ISM služeb zpevnilo nad 1,0700 EURUSD. Koruna pod 23,55 za euro.

Ropa je zbraň. Chytré peníze sází na její pokles

Zdroj: Depositphotos

Ropa je zbraň. Chytré peníze sází na její pokles. Já jsem mnohem větším optimistou. Věřím v dosažení hladkého přistání americké ekonomiky. To a mnohem více zaznělo ve speciálním webináři služby RoklenFx, v jehož rámci jsem zpovídal hlavního analytika společnosti Purple Trading Petra Lajska.

S Petrem jsme probrali ropný trh od základů. On sám se na začátku své obchodní kariéry spálil. S přibývajícícmi zkušenostmi mu však trh černého zlata ztráty mnohonásobně vrátil. V rámci jedné hodiny jsme prošli instrumenty, přes které lze ropu obchodovat, stejně tak i proměnné fundamentální analýzy až po tu technickou. Došlo i na hlavní témata poslední doby, jako je dluhový strop Spojených států a nervozita v americkém bankovním sektoru. Naznačili jsme černé scénáře a jejich dopady, které by s sebou stáhly i cenu ropy. Přiblížili jsme tak smýšlení hedgeových fondů neboli „smart money“ aktuálně sázejících na pokles ceny ropy.

Webinář je určen nejen začátečníkům hledajícím základy pro obchodování s ropou, ale i zkušeným, kteří se chtějí dozvědět co nejvíc o aktuálním dění a o jeho dopadech na ceny ropy. Nakousli jsme rovněž i výhled cen pohonných hmot na domácím trhu. Přejme příjemné sledování!

Zdroj: Roklen, Purple Trading

Petr Lajsek se na finančních trzích se pohybuje od roku 2014. Obdobně jako mnoho investorů začínal s obchodováním na forexu podle technické analýzy. Postupně své obzory rozšířil i o obchodování komodit, kryptoměn a dlouhodobější investice do akcií a ETF fondů. Zaměřuje se na fundamentální a technickou analýzu. Využívá je k identifikaci trendů na světových finanční trhy. Aktuálně působí jako hlavní analytik společnosti Purple Trading.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter