Euro reaguje na komenty z ECB o možném snížení tempa nákupů aktiv v rámci pandemického programu už v červnu. Nehledě na komentář z ECB, ve zbytku dne vidíme rizika směrem k silnějšímu dolaru. Důvodem data za amerického trhu práce, u nichž trh čeká vytvoření cca 900 tis. pracovních míst. Překonání konsensu je rizikem vyšších US výnosů a silnějšího dolaru.

Ropa poslala Wall Street do červených čísel

Americké akciové trhy v úvodu nového týdne oslabily, když za poklesem stála levná ropa a také například průmyslové podniky. Světové ceny ropy zahájily nový týden poklesem a pohybovaly se v blízkosti měsíčních minim. Dařilo se naopak zdravotnickému sektoru.

„Trh z velké části propadl, protože ropa opět zažila těžký den,“ řekl hlavní stratég společnosti FBN Securities Jeremy Klein.

Wall Street zahájila dnešní obchodování s mírnými ztrátami, které později rozšířila. Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, klesl o 0,31 procenta a uzavřel na úrovni 17 737 bodů.  Během odpoledního obchodování nejvíc ztrácely akcie firmy Nike, nejvíc naopak zpevňovaly akcie firmy Pfizer.

Širší index S&P 500 odepsal 0,32 procenta na 2066,13 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite ztratil o 0,46 procenta na 4891,79 bodu, když oslabily akcie firem Facebook, Amazon.com, Cisco a Alphabet.

 

Evropské firmy většinou ohlašují roční výsledky až během března, takže se znovu podíváme na hodnocení už zveřejněných nápadů. Jak si vedly investiční tipy Mikuláše Splítka?

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 3. duben 2016

 

Výrazný pokles dnes utrpěly akcie stavební firmy PulteGroup, které reagovaly na zprávu o plánovaném odchodu generálního ředitele podniku v květnu příštího roku. Cena akcií letecké společnosti Virgin America nicméně prudce stoupla poté, co se konkurent Alaska Air dohodl na jejím převzetí.

Na devizovém trhu dnes americký dolar vůči japonskému jenu sestoupil až na dvoutýdenní minimum 111,10 JPY. vůli přetrvávajícímu očekávání, že Fed nebude spěchat se zvyšováním úrokových sazeb. Vůči euru však dolar zůstal bez výraznějších změn.

Newsletter