Rusko: Přátelský Trump zahnal všechny jestřáby

Zvolení Donalda Trumpa za příštího amerického prezidenta potěšilo mnohé. Obzvláště to pak platí o Rusku, které se již teď těší na příval nových investic. Oprávněně?

„Jsem přesvědčen, že změna americké administrativy zažene všechny „jestřáby“ brojící proti Rusku, kteří teď sedí ve Washingtonu,“ řekl v rozhovoru pro server CNBC Jevgenij Fetisov, finanční ředitel Moskevské burzy cenných papírů. „Doufám, že se teď dočkáme celkové změny postoje vůči ruskému trhu.“

Podle Fetisova se americko-ruské vztahy z hlediska investic dostaly na bod mrazu, a to pouze a jen vinou toho, že je Rusko Američany stále vnímáno převážně negativně, což je podle něj neoprávněné. Zvolení Donalda Trumpa by podle CIO ruské burzy mělo přinést zlepšení, což ostatně potvrzuje jeho přátelská rétorika vůči Ruské federaci a jejímu prezidentovi Putinovi.

Šéf burzy aktuálně spatřuje nejlepší investiční příležitosti na ruském trhu dluhopisů, přičemž v dlouhodobějším horizontu se k nim zařadí i akcie.

„Pokud dáme politiku stranou, zaměřil bych se především na oblast úrokových sazeb, které v Rusku pozvolna klesají,“ řekl Fetisov. „Jsem tím pádem optimistou, a to především co se týče dluhopisového trhu. Během příštího roku pak bude zajímavé se zaměřit i na akcie.“

Newsletter