Americké výnosy i po slabé aukci 7letého bondu klesly. Dolar oslabila vinou komentářů z Fedu nad 1,1000 za euro. Měnám regionu pomohl slabý dolar a pokles výnosů. Koruna pod 24,30 za euro.

S PanamaPapers je to jako se sexem mezi adolescenty…

…prakticky nikdo s nimi nemá bezprostřední zkušenost. Všichni ale mají dojem, že ostatní tu zkušenost mají. Takže ve výsledku se každý tváří, málem jakoby měl dokumenty Panama u sebe na nočním stolku. Ideální živná půda pro vytváření fám a falešných nařčení.

Těch pár novinářů, co s dokumenty bezprostřední zkušenost má, se ani nerozpakuje přiznat, že mediálně chytlavá jména, která ve spisech mají být, zveřejnili často spíše pro jejich… mediální chytlavost, než z důvodu rozsahu a závažnosti uváděných přečinů. Prostě kampaň. Kampaňovitě pojatý únik informací. Se svým brandem. Se svojí webovou stránkou. Se svým hashtagem. Prostě globální kampaň, profesionálně marketingově podchycená se vším všudy. Kdo ji platí. Cui bono?

Dobré zboží prý reklamu nepotřebuje. Potřebuje ji opravdu světoborný únik informací? Pokud jsou informace uniklé v dokumentech Panama opravdu tak převratné, proč ta kampaň? Proč ten marketing, jistě ne nejlevnější? Proč ten důraz na chytlavá jména dávaná na mediální odiv? Reklama je navoněná zdechlina, říká klasik. Něco tady přes všechen ten odér profi marketingu a sexy brandu poněkud smrdí…

Vše kolem kauzy Panama Papers čtěte na Roklen24

Newsletter