Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Samsung urychluje přeměnu, sloučí dvě divize

Jihokorejský Samsung sloučí strojírenskou divizi s divizí pro výstavbu lodí v transakci o hodnotě zhruba 2,5 miliardy dolarů. Sloučení by mělo proběhnout do konce roku.

Skupina urychluje restrukturalizaci před předáním otěží ve vedení firmy. Předseda představenstva I Kun-hi je od května v nemocnici a investoři pozorně sledují, jakým způsobem přejde kontrola nad firmou na právoplatného dědice Jaye I a jeho dvě sestry.

O transakci dnes regulátora akciové burzy v Soulu informovaly obě dceřiné firmy – Samsung Heavy Industries, která je druhým největším výrobcem lodí na světě, a strojírenská Samsung Engineering, dodávající zařízení pro petrochemický a energetický průmysl.

Akcie obou divizí reagovaly výrazným růstem – Samsung Heavy Industries +6,4 % a Samsung Engineering +12,5 %. Investoři zřejmě sázejí na to, že sloužení z dlouhodobého hlediska zvýší efektivitu obou částí.

V rámci restrukturalizace má dojít k primárnímu úpisu akcií Cheil Industries a společnosti Samsung SDS. Další zeštíhlování skupiny by se podle analytiků mohlo týkat stavební společnosti Samsung C&T, která vlastní podíl mimo jiné v sesterské Samsung Electronics a považuje se za ústřední prvek kontroly, kterou má rodina I nad celou skupinou.

Samsung hromadí hotovost a vymýšlí, jak předběhnout Čínu

Samsung vs. Made in China. Ztratí světová jednička důvěru analytiků?

Newsletter