Sázíme na digitální komiks, potenciál je obrovský, říkají tvůrci NANITS

Českem prošla vlna komiksů, které byly pro intelektuální publikum. Byly hodně experimentální nebo undergroundové. My chceme zdejšímu publiku nabídnout kvalitní český komiks v digitální podobě. Serveru Roklen24 to řekl Michael Petrus, kreativní ředitel projektu Nanits Universe. 

Co přesně může nabídnout digitální komiks oproti klasickému papírovému, dodává ředitel projektu Nanits Robert Kaločai. Jaký je podle něj potenciál digitálního komiksu a na co chtějí použít prostředky získané z Fundliftu?

Nanits Universe přináší Nanits reader, revoluční novinku ve čtení digitálních komiksů. Tvůrci úplně odstranili stránky a místo obyčejného obracení digitálních stránek tak čtenáři mohou přirozeně a nekonečně scrollovat příběhem, který jakoby pluje obrazovkou. Komiks je vrstvený, vytváří prostorový efekt a při čtení se celé scény hýbou, což dokáže čtenáře ještě více vtáhnout do děje. Atmosféru doplňuje originální a na míru složený soundtrack měnící se podle toho, v jaké fázi příběhu se zrovna nacházíte a umocňující veškeré dění v digitálním světě.

Jak vydělat na komiksové revoluci? Na Fundlift míří Nanits Universe

Slovo „Nanits“ je autory uměle vytvořenou zkratkou pro nano technologie a označuje sloučeninu, která slouží jako náhrada lékařské péče a bude prostupovat všemi epizodami komiksu. „Je to něco, co si člověk může koupit, když onemocní. Dostane předplatné, podobně jako třeba na Spotify. Látka Nanits ho za určitý čas vyléčí a pak přestane pracovat, dokud nemocný nezaplatí další dávku.“, dodává Kaločai k dějové lince komiksu Nanits Chronicles.

Nanits Universe loni zvítězil v národním kole celosvětové soutěže kreativních startupů Creative Business Cup 2016. V letošním roce se umístil nejen v české soutěži Vodafone Nápad roku, ale také ve středoevropském kole Startup World Cup 2017.

Newsletter