Americké výnosy korigují včerejší nárůst. Proinflační tlaky by dnes mohl podpořit výsledek amerického indexu cen výrobců. Vyšší výnosy a silnější dolar se podepsaly zejména na zlotém a koruně. Domácí měna se obchoduje kolem 25,60 za euro.

Sázka na řecké banky. Kdo se toho nebojí?

Sázet na akcie řeckých bank není poslední dobou v módě. Velice úspěšný investiční fond East Capital se ale investování do nich vůbec nebojí. V rámci odvětví je jmenovaný fond lepší než 90 procent konkurentů.

Podle úspěšného fondu je investování do nejvíce strukturálně poškozené ekonomiky přesně ta pravá příležitost, jak zvýšit svůj zisk s rozumným rizikem. Pro televizi CNBC to uvedl zástupce ředitele fondu Tim Umberger.

Fond East Capital, který v loňském roce vydělal 36 procent svých proinvestovaných peněz, drží v současnosti akcie dvou řeckých bank. Alpha Bank AE a Eurobank Ergasias SA patří k největším z jejich portfolia, které celkem čítá asi 230 milionů eur.

Finančník Krúpa: České akcie? Potenciál vidím v Unipetrolu

Řecko stále jedná se svými věřiteli o plnění svého plánu na obnovu stability ekonomiky. Minulý týden při setkání německého a řeckého ministra financí k vzájemné dohodě nedošlo. Dvouleté dluhopisy se tak dostaly na své maximum od června loňského roku.

Osm vyspělých zemí, které trápí osm problémů třetího světa

„Řecké banky jsou naší nejrizikovější a nejpozorovanější investicí,“ uvedl Tim Umberger. „Pokud nastane pokrok v jednání s řeckými věřiteli a pokud bude Řecko zahrnuto do dalšího kvantitativního uvolňování, řecká finanční aktiva budou výrazně posilovat,“ dodal. Akcie řeckých bank od února 2016 rostly o 70 procent.

„Pro nás je východoevropský trh obecně velice atraktivní. Aktiva mají obvykle nízkou hodnotu, vysoké dividendy a dynamický růst,“ uvedl Umberger, který je původem ze Slovinska. Dle jeho slov je z evropských trhů nejjistější investování do ruského trhu. Rusko se zatím zotavuje z recese a geopolitická situace se začíná zlepšovat.

Newsletter