Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Sázka na řecké banky. Kdo se toho nebojí?

Sázet na akcie řeckých bank není poslední dobou v módě. Velice úspěšný investiční fond East Capital se ale investování do nich vůbec nebojí. V rámci odvětví je jmenovaný fond lepší než 90 procent konkurentů.

Podle úspěšného fondu je investování do nejvíce strukturálně poškozené ekonomiky přesně ta pravá příležitost, jak zvýšit svůj zisk s rozumným rizikem. Pro televizi CNBC to uvedl zástupce ředitele fondu Tim Umberger.

Fond East Capital, který v loňském roce vydělal 36 procent svých proinvestovaných peněz, drží v současnosti akcie dvou řeckých bank. Alpha Bank AE a Eurobank Ergasias SA patří k největším z jejich portfolia, které celkem čítá asi 230 milionů eur.

Finančník Krúpa: České akcie? Potenciál vidím v Unipetrolu

Řecko stále jedná se svými věřiteli o plnění svého plánu na obnovu stability ekonomiky. Minulý týden při setkání německého a řeckého ministra financí k vzájemné dohodě nedošlo. Dvouleté dluhopisy se tak dostaly na své maximum od června loňského roku.

Osm vyspělých zemí, které trápí osm problémů třetího světa

„Řecké banky jsou naší nejrizikovější a nejpozorovanější investicí,“ uvedl Tim Umberger. „Pokud nastane pokrok v jednání s řeckými věřiteli a pokud bude Řecko zahrnuto do dalšího kvantitativního uvolňování, řecká finanční aktiva budou výrazně posilovat,“ dodal. Akcie řeckých bank od února 2016 rostly o 70 procent.

„Pro nás je východoevropský trh obecně velice atraktivní. Aktiva mají obvykle nízkou hodnotu, vysoké dividendy a dynamický růst,“ uvedl Umberger, který je původem ze Slovinska. Dle jeho slov je z evropských trhů nejjistější investování do ruského trhu. Rusko se zatím zotavuje z recese a geopolitická situace se začíná zlepšovat.

Newsletter