Výnosy evropských jádrových zemí rostou. Euro proti dolaru mírně sílí nad úroveň 1,1770 EURUSD. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna v zisku pod hranicí 25,30 za euro, podporují ji sázky na agresivnější zvyšování sazeb ČNB.

Sázky na Brexit prudce rostou

Začátkem října byla odstartována kampaň za odchod Velké Británie z Evropské unie. Argumenty o ukončení nadřazenosti Unie nad právem Spojeného království a o značné úspoře finančních zdrojů mají čím dál tím více příznivců jak ze strany politiků a podnikatelů, tak i u běžných občanů. Kolik je to „čím dál víc?“. Dost na naplnění?

Premiér Cameron ve své předvolební kampani přislíbil referendum o setrvání v EU na rok 2017. I přesto, že jeho přesnější možné datum je stále neznámé, popularita tzv. „Brexitu“ roste a s ním i pravděpodobnost jeho uskutečnění.

Přesně na to poukazuje britská sázková společnosti Betfair Group. Dle dostupných informací se šance odchodu Británie z EU téměř zdvojnásobila. Ke konci července se pravděpodobnost Brexitu nacházela na 18,5 %. Vezmeme-li v potaz vývoj kurzu sázejícího na tzv. „Leave“ , možnosti úspěšného odchodu je přisuzováno 36 %. I přesto, že jde o výrazný nárůst, většina sázkařů a bookmakerů stále věří, že země v Unii nakonec zůstane.

„Sázka na setrvání Británie v EU je s 64% pravděpodobností stále favoritem všech sázkařů. Celá situace silně připomíná skotské referendum, které ve výsledku skončilo neúspěchem,“ řekla pro agenturu Bloomberg mluvčí společnosti Betfair, Naomi Tottenová. I tak je ale potřeba brát v potaz, že do konání samotného referenda zbývá poměrně dost času. Ten by ve výsledku mohl nahrát především těm, kteří v odchod opravdu doufají. Právě jejich počet se v posledních měsících rapidně navyšoval, čemuž odpovídá i zvyšující se pravděpodobnost úspěšného Brexitu (viz graf).

 

Newsletter