Sdílení věcí není správný trend, říká Michal Semotan z J&T Opportunity

Sdílená ekonomika není Michalu Semotanovi, portfolio manažerovi fondu J&T Opportunity, po chuti. Lidé tak podle něj dávají najevo, že pro ně daná věc nemá hodnotu. Společnost Apple taky nenabízí sdílení telefonů značky iPhone, uživatelé si je musí koupit. Proto by nezařadil akcie takových firem do svého portfolia.

V rozhovoru s Mikulášem Splítkem z Erste Asset Management taky vysvětluje, proč je zajímavé investovat do rakouských nebo řeckých akcií. Podívejte se na video.

Toto je třetí video osobností, které vystoupí na České investiční konferenci. Její sedmý ročník proběhne 8.-10.11.2020. Na konferenci máte možnost se seznámit s nejlepšími českými a zahraničními investičními manažery a nahlédnout do jejich způsobu práce a uvažování. Více informací najdete na www.ceskainvesticnikonference.cz.

Další ze série osmi rozhovorů vám přineseme příští týden ve čtvrtek.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter