Šéf Avastu radí studentům: Nedělejte si zbytečné obavy z budoucnosti

Startupy jsou skvělým zdrojem inovací a skvělým zdrojem učení, jak dělat věci jinak. Avast jim vždy věnoval pozornost a několik z nich už také koupil. Serveru Roklen24 to ve video rozhovoru na Startup World Cup & Summitu řekl CEO Avastu Vince Steckler. Co by poradil studentům IT?

Jaký má Avast vztah ke startupům?

Avast byl také kdysi startup. Takže velmi dobře rozumíme jejich potřebám a výzvám, kterým čelí při budování jejich byznysu atd. Startupy jsou navíc skvělý zdroj inovací, skvělý zdroj učení, jak dělat věci jinak. Startupům jsme tedy vždy věnovali pozornost a několik z nich jsme už i koupili.

Které profese Avast aktuálně nejvíc poptává?

Pravděpodobně ty, které jsou jádrem našeho byznysu, což je využití strojového učení a umělé inteligence k zajištění zabezpečení. Takže jsme pravděpodobně jeden z největších zaměstnavatelů těchto specialistů v zemi. Toto je skutečně v centru našeho zájmu.

Jakou radu byste dal mladým studentům IT?

Nedělejte si zbytečné obavy z budoucnosti. Ta tak či onak přijde. Radši se soustřeďte na to, co vás bude v životě zajímat. Ať už to bude v oblasti IT, nebo mimo ni. A buďte v tom dobří.

Avast (LSE: AVST), který je předním poskytovatelem bezpečnostních řešení, v polovině března informoval, že Vince Steckler oznámil představenstvu svůj záměr po deseti úspěšných letech ve vedení firmy odejít v roce 2019 do penze. Jeho nástupcem v pozici CEO je  Ondřej Vlček, který je v současné době prezidentem spotřebitelské divize a deset let řídí spolu s Vincem Stecklerem úspěch Avastu.
Vince Steckler odstoupí z představenstva a z pozice generálního ředitele 30. června 2019. Aby zajistil hladký přechod vedení, zůstane k dispozici v poradní funkci společnosti do 30. června 2020. Ondřej Vlček by jednohlasně zvolen a jmenován představenstvem firmy po výběrovém procesu vedeném předsedou a nominačním výborem a s poradenstvím přední světové executive search firmy Russell Reynolds.

 

Avast denně detekuje přes 9000 nových vzorků mobilního malware a každý den sesbírá přes 30 000 nových unikátních vzorků mobilních aplikací. Každý měsíc zabrání okolo 1,5 miliardě malwarových útoků, zablokuje více než 500 milionů návštěv škodlivých webových stránek a nasbírá osm milionů vzorků škodlivého softwaru. Avast loni získal 15 nových patentů a dalších 20 podal.

Tržby Avastu očištěné o vliv kurzových rozdílů, ukončených činností a odprodeje Managed Workplace vzrostly v letošním 1. čtvrtletí meziročně o 9,1 procenta, respektive o 8,5 procenta při přepočtu aktuálními kurzy měn na 209,1 milionu USD. Očištěný ukazatel EBITDA narostl meziročně o 5,4 procenta na 117,5 milionu a očištěná EBITDA marže zaznamenala nárůst na 55,5 procenta. 

 

Newsletter