Dolar si připisuje zisky, v průběhu dne konstantně zpevňuje ve směru 1,1750 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

Šéf CETV nakoupil akcie firmy za 1,4 mil. korun

Generální ředitel mediální skupiny Central European Media Enterprises (CETV) Christoph Mainusch nakupoval její akcie. Mainusch, který CETV šéfuje společně s Michaelem Del Ninem, koupil v polovině května 25 tisíc kusů akcií CETV. Při ceně 2,7864 dolaru za kus za podíl zaplatil 69.660 dolarů, tedy zhruba 1,4 milionu korun. Vyplývá to z informací o manažerských transakcích uveřejněných na webu ČNB.

Mainusch, který je zároveň generálním ředitelem televizní skupiny Nova, dosud žádné akcie CETV nevlastnil, jedná se o jeho první podíl ve společnosti. Do čela CETV se Mainusch dostal loni v létě poté, co rezignaci oznámil prezident a generální ředitel skupiny Adrian Sarbu. O vedení v této pozici se s ním dělí další manažer z prostředí největšího akcionáře Time Warner, Michael Del Nin.

Mainuschův nákup je letos druhou manažerskou transakcí s akciemi CETV, televizní skupiny operující v zemích střední a východní Evropy. V březnu nakupoval člen představenstva CETV Parm Sandhu, který koupil 50 tisíc kusů akcií při jednotkové ceně 3,8753 dolaru, tedy do podílu investoval 193.765 USD. V přepočtu přes 3,9 milionu korun.

Akcionáři CETV v dubnu schválili navýšení autorizovaného kapitálu firmy na 36,8 mil. USD a rovněž vydání warrantu s možností konverze až na 30 milionů akcií třídy A, dále pak warrantů převoditelných až na 84 milionů akcií třídy A, v obou případech do rukou hlavního akcionáře Time Warner.

Schválen byl i návrh na provedení úpisu práv akcionářům (rozhodným dnem byl 21. březen), v rámci něhož akcionáři obdrží za každých 62,5 akcií CETV jedno nepřenosné „právo“ opravňující ke koupi podílu na novém dluhu splatném v roce 2017.

Time Warner, stále s faktickým podílem 49,9 % v CETV, skrze proběhlý úpis související s finanční pomocí CETV a s refinancováním jejího dluhu zvýšila svůj ekonomický podíl nad 75 %. Tedy, pokud by TW uplatnila všechny warranty a preferenční konvertibilní akcie CETV, které má k dispozici, ovládla by tři čtvrtiny firmy.

Součástí CETV je společnost CET 21, která drží licence na vysílání televizních stanic Nova, Nova Cinema, Nova Sport, Fanda, Smíchov a Telka.

CETV v 1Q14 snížila ztrátu za 15% nárůstu výnosů

Newsletter