Šéf ČEZ: Ještě letos spustíme další úspory za 2,2 miliardy korun

Naše hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku reflektují zhoršující se podmínky podnikání v energetice, klesající velkoobchodní ceny elektřiny spolu se stagnací ekonomiky v Evropě. Očekávanou výši letošní EBITDA (70,5 miliardy korun) jsme potvrdili a díky obezřetné obchodní a finanční politice jako jedna z mála evropských energetik stále držíme finanční rovnováhu, uvedl šéf ČEZ Daniel Beneš v podnikovém časopise.

Šéf ČEZu připomněl, že elektřina se ještě „nedávno “ prodávala za 80 EUR/MWh a nyní je na hladině 35 EUR/MWh. „Naše zisky tak klesají a my musíme na tuto situaci aktivně reagovat,“ uvádí Beneš.

V rámci vnitřních úspor firmy dle Beneše roste přínos z optimalizace procesů v oblasti zákaznických, distribučních a korporátních služeb. „V nejbližších letech dojde k výrazným úsporám v řádu miliardy korun díky konsolidaci inženýrských kapacit, kterou právě realizujeme,“ dodává.

Ještě v letošním roce ČEZ dle slov Beneše zahájí sérii dalších úsporných opatření vedoucích ke snížení stálých provozních nákladů o 2,2 miliardy korun. „Tlak na vnitřní úspory se projeví především v rámci sestavování Podnikatelského plánu na roky 2015–2019,“ uvádí šéf ČEZu ve firemním zpravodaji. 

Newsletter