Evropské i americké výnosy klesají. Dolar obrátil do zisku pod 1,0850 za euro. Koruna zpevnila pod 25,35 za euro.

Šéf HUB Ventures: Investujte do nás a můžete růst s námi

Naše komunity jsou velké a pestré. Najdete u nás skoro všechny profese, které vás napadnou. Potřebujeme další prostory v Praze, abychom mohli splnit přání řady lidí, kteří se k nám nyní už nevejdou. Věříme v úspěch na trhu Start, který nám přinese ekvitní prostředky na rozvoj. Serveru Roklen24 to řekl šéf spoluzakladatel firmy HUB Ventures Zdeněk Rudolský, který je hlavním představitelem firmy pro účely IPO.

Jak se podle Vás liší huby ve světě? Jsou něčím regionálně specifické, promítá se do nich lokální kultura?

Všechny Impact Huby nabízejí příjemné a hezké prostředí pro rozjezd myšlenek, podnikání i prostor pro setkávání. Prostory a zázemí jsou nachystané pro malá i velká setkání, pro jednotlivce, malé i velké týmy tak, aby jim bylo v Impact Hubu dobře. Vždycky vás někdo přivítá, propojí s dalšími členy komunity, poradí nebo vás seznámí s někým, kdo poradit umí. U nás na to nikdy nejste sám. Taky hostíme a pořádme hodně eventů, workshopů, takže se u nás pořád děje něco zajímavého. Město od města se Huby maličko liší podle místní kultury. Jsou to milé drobnosti, ale odlišnosti najdete.

Jací lidé dnes vlastně huby nejvíce využívají? Jsou to určité skupiny?

Naše komunity jsou velké a pestré. Najdete u nás skoro všechny profese, které vás napadnou. Co mají členové společného je, že se snaží vytvořit něco nového, zajímavého. Dohromady můžete v Česku ve třech Hubech potkat asi 1400 lidí.

Můžete krátce shrnout historii HUB Ventures?

Naše nejstarší firma Hub Innovation je poradenská společnost, která je na trhu deset let. Náš nejstarší Hub v Praze bude na konci června slavit osm let od otevření. Ostravský Hub zase otevřel dveře před třemi a půl lety. A brněnský Hub, ten existuje tři roky a po loňském rozšíření se stal největším Hubem Evropy a druhým největším Hubem na světě. Dohromady tvoří naše skupina projektů Hub Ventures. Skupinu, která investuje do projektů, které nás baví a dávají nám smysl.

Jaké je složení týmu?

Zakladatelé jsme tři. Petr Vítek, který dříve dělal auditora a poradce na různých zajímavých pozicích ve společnosti Deloitte, je dnes ředitelem inovační a poradenské části Hub Ventures. Robert Tůma, zkušený podnikatel, který se po úspěšných exitech ze svých společností stal naším investorem. Já jsem dříve působil jako ředitel Amnesty International ČR a dnes se zaměřuji na rozvoj našich projektů a dělám výkonného ředitele Hub Ventures. I každá naše firma má svého výkonného ředitele, stejně jako máme skvělé ředitele marketingu, HR a financí.

Záměr vstoupit na trh START jste oznámili loni v říjnu. Co všechno jste od té doby stihli?

Od října jsme se rozšířili v Brně. Jak už bylo zmíněno, máme tak největší Hub v Evropě. Také se nám daří růst ve všech našich aktivitách. Roste počet členů, pronájmů, máme nové akcelerační programy. V rámci příprav na IPO již máme vytipované projekty a týmy, které bychom chtěli co nejdříve po úspěšném úpisu přidat do naší skupiny, abychom naplnili své růstové plány.

Provozovatel coworkingových center HUB VENTURES míří na burzu

Impact Hub Praha je nejdéle fungující cowork v Česku. Jak moc se od roku 2010 proměnil?

Genius loci zůstal stejný. Je to milé místo, kam chodím pořád rád. Za tu dobu, co je v Praze Hub v provozu, jsme se několikrát rozšířili, a to sice na více než 1500 metrů čtverečních. Členové se rozrostli na 600. Eventů a pronájmů je u nás opravdu hodně. Potřebujeme další prostory v Praze, abychom mohli splnit přání řady lidí, kteří se k nám nyní už nevejdou.  

Můžete čtenářům přiblížit, jak vypadá Impact Hub Brno a Impact Hub Ostrava?

Každý z našich hubů je skvělý a má svoje kouzlo. Nejhezčí je vidět v každém z hubů spoustu usměvavých lidí, kteří se snaží udělat něco nového a zajímavého. V brněnském Hubu můžete mít pocit, že jste se objevili na nějakém kouzelném náměstí uvnitř domu. Openspace staré budovy bývalého Výzkumného ústavu pletařského má přes pět set metrů čtverečních a světlou výšku skoro deset metrů. Všude okolo a nad sebou vidíte lidi a světla v zasedačkách, kancelářích a hezky to tam žije, a tak nějak pocitově hřeje.

Ostravský Hub zase nabízí kouzlo zachráněného domu z roku 1908, kterému jsme vrátili starou krásu prostor v kombinaci s moderními prvky. Takže tam vás zase okouzlí strom uprostřed velkého otevřeného prostoru i světlo shora, které se architektům podařilo dostat do celého prostoru otevřením jednoho patra a hrou světla přes skleněné příčky. Ale nejlépe se to pozná na obrázku nebo při osobní návštěvě. A navíc, všude si můžete dát dobrý kafe a něco k němu.

Provozujete také konzultační firmu a působíte v oblasti investic do rozvíjejících se firem a startupů. Jak se vám v tomto segmentu daří?

Děláme to už deset let. Dělali jsme pro dost velkých firem na trhu. Poslední roky hodně budujeme akcelerační “mašinu”. Rozhodli jsme se být největším akcelerátorem v zemi a teď se o to snažíme. Nabízíme akcelerační programy pro cca 100 projektů ročně.

Řekl bych, že se nám dost dobře daří realizovat, co jsme si předsevzali.

Můžete jmenovat některé dnes úspěšné firmy, které využívaly vaše prostory?

Firem a projektů které v Hubu trávily svůj čas jsou dnes už stovky a tisíce, tak se těžko vybírá, aby někomu nebylo líto, že jsme na něj zapomněli. Namátkou si pamatuji, že v začátcích jejich podnikání jsme u nás vídali Simple Cell, Netmail, Czechitas, Qdesigners, Idea Sense, Cream Prague, OnMeCo/Visibility, XTND.

Jaké jsou dlouhodobé plány HUB Ventures?

Dnes máme tři huby ve třech městech a prima poradenskou společnost. V příštích dvou letech chceme otevřít další dva huby v Praze (jeden ve vlastním domě, který chceme za tímto účelem koupit) a rozšířit se i o další poradenské týmy. Za 30 až 36 měsíců chceme dosáhnout na obrat 100 milionů korun a ziskt EBITDA 30 milionů.

Jakým způsobem plánujete generovat prostředky na další rozvoj?

Firmy, které máme jsou už soběstačné a postupně z nich začínají zbývat volné prostředky. Také věříme v úspěch na trhu Start, který nám přinese ekvitní prostředky na rozvoj. V případě pořízení dalšího domu budeme pracovat i se zdravou mírou bankovního financování.

Na co byste chtěli použít prostředky, které získáte prostřednictvím trhu START?

Na pořízení dalších hubů v Praze, rozvoj poradenství o zajímavé týmy. Pořízení nemovitosti v Praze na jeden z Hubů a částečně na refinancování stávajícího dluhu ekvitou.

Záludná otázka na závěr. Jak byste přesvědčil české investory, aby zrovna do HUB Ventures dali peníze?

Jsme na trhu deset let. Tým founders drží při sobě. Rosteme rychle. Plány plníme už roky s odchylkou do 1 %. Začínali jsme během krizí ve 2008 a 2010 a během nich jsme rychle rostli. Když do nás investujete, můžete růst s námi. Máme rádi nové věci, máme rádi výzvy. Náš tým kombinuje ty, kteří rádi budují a ty, kteří rádi pečují o vybudované. Portfolio našich aktivit zajišťujeme jistotou pořízených nemovitostí, ve kterých se to všechno odehrává. Každý z byznysů, který děláme je samostastně životaschopný a portfolio stavíme tak, aby vytvářelo synergie.

Objednávku k úpisu nebo obchodování na trhu START lze zadat prostřednictvím Roklen360 a.s. na telefonním čísle (+420) 236 071 602. Pokud máte zájem o více informací, kontaktujte Roklen360 a.s. telefonicky nebo emailem na info@roklen.cz.
Důležité upozornění:
 
Toto sdělení má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení. Text neobsahuje nabídku ani netvoří součást žádné nabídky nebo výzvy. Tento dokument neobsahuje konečné a vyčerpávající informace o zmiňovaných společnostech ani o jejich akciích a podílech. Každý příjemce této zprávy by se před učiněním jakéhokoli investičního rozhodnutí měl poradit se svými právními, finančními a dalšími odbornými poradci ohledně vhodnosti své investice a měl by se spoléhat výhradně na informace uvedené v prospektech, které jsou uveřejněny na internetových stránkách zmiňovaných společností v sekci Pro investory.
 
Akcie v rámci úpisu nejsou a nebudou registrovány v souladu se zákonem o cenných papírech Spojených států amerických z roku 1933 v platném znění (dále jen „Zákon o cenných papírech USA“) ani žádnou komisí pro cenné papíry či jiným regulačním orgánem jakéhokoli státu Spojených států amerických a v důsledku toho nesmějí být nabízeny, prodávány nebo předávány na území Spojených států amerických nebo osobám, které jsou rezidenty Spojených států amerických (tak, jak jsou tyto pojmy definovány v Nařízení S vydaném k provedení Zákona o cenných papírech USA), jinak než na základě výjimky z registrační povinnosti podle Zákona o cenných papírech USA nebo v rámci obchodu, který nepodléhá registrační povinnosti podle Zákona o cenných papírech USA.

Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter