Šéf makro oddělení Fidelity: Ameriku čeká recese. Investoři by měli diverzifikovat

Šéf makro oddělení a strategické alokace aktiv společnosti Fidelity Salman Ahmed, zdroj: Crestcom, Fidelity

Šíření americké bankovní krize bylo zastaveno. Skutečný šok se ale projeví ve zpřísnění podmínek poskytování úvěrů. Následovat by mohla recese. Největším rizikem je vysoká inflace po delší dobu, na což bude muset reagovat Fed. Investoři by se v takovém prostředí měli zaměřit na diverzifikaci, řekl v rozhovoru pro Roklen24 šéf makro oddělení a strategické alokace aktiv společnosti Fidelity International Salman Ahmed. Hrozí podle něj opakování krizového scénáře z let 2008/2009? Jaký druh investičních aktiv a z kterých regionů preferuje? Dozvíte se ve video rozhovoru!

Podle Salmana patří společnost Fidelity International do skupiny předvídající recesi americké ekonomiky. Bankovní minikrize byla sice zažehnána a odliv depozit z malých bank byl stabilizován, dopadům na ekonomiku se však nevyhneme. Salman ale nečeká, že by se měla opakovat situace z krizových let 08/09, kdy americké banky v podstatě zastavily úvěrování. Inflace sice zůstává vysoká, pokud však dojde k ekonomickému zpomalení, centrální banky na to budou reagovat. A právě to je příležitost pro jednu konkrétní oblast instrumentů s fixním výnosem.

Zdroj: Roklen, Fidelity International

Salman Ahmed nastoupil do společnosti Fidelity v srpnu 2020 na pozici vedoucího makro oddělení a strategické alokace aktiv. Dříve působil jako spolupředseda Global Investment Committee  a jako hlavní investiční stratég ve společnosti Lombard Odier IM (LOIM). Předtím, než Salman strávil téměř osm let ve společnosti LOIM, byl v letech 2009-2012 vedoucím globálního makro oddělení ve společnosti Edf trading. Téměř pět let také působil ve společnosti Goldman Sachs International jako ekonom v rámci globálního makro týmu. Svou kariéru v oblasti financí zahájil v roce 2001 ve společnosti Watson Wyatt (nyní Towers Willis Watson).

Zdroj: Roklen, Fidelity International

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter