Dolar navýšil ztráty v dolarovém indexu pod 90 bodů a proti euru nad 1,2200 EURUSD. Korunu podpořilo silnější euro a vyšší tržní sazby. Aktuálně se obchoduje těsně nad 25,40 za euro.

Šéf StartupYardu: Věříme, že příští Uber může pocházet z Česka

Už 81 milionů korun od počátku letošního roku – stejně, jako v celém roce loňském – získaly na svůj růst začínající firmy v pražském startupovém akcelerátoru StartupYard, nejstarším a nejúspěšnějším ve střední Evropě. StartupYard kvůli vysoké poptávce ze strany investorů historicky poprvé otevírá v jednom roce druhé kolo výběru startupů do svého akceleračního programu. Na úpisu peněz pro něj se s extrémní úspěšností podílela první platforma pro investiční crowdfunding v Česku, Fundlift. 

StartupYard bude pro toto kolo akceleračního programu hledat startupy, zaměřené na datovou ekonomiku, které reprezentují širokou škálu platforem či služeb v těchto oblastech: bezpečnost, internet věcí (IoT) a big data, strojové učení a predikce. Do 30. září se mohou startupy ucházet o účast v programu. Ten bude zahrnovat přímou investici ve výši 810 tisíc korun, přes 13,5 miliónů korun formou výhod od korporátních sponzorů, tři měsíce mentoringu, seminářů a účast na konferenci Demo Day, který nabídne přístup k technologickým a investičním lídrům regionu.  

Management StartupYardu v rámci programu “StartupYard FastLane 2016/2“ navštíví v září letošního roku devět evropských technologických center ze sedmi zemí a vybere nejlepší začínající firmy a nápady pro své druhé akcelerační kolo, které proběhne v listopadu. V rámci náborového roadshow navštíví Prahu, Brno, Bratislavu, Sofii, Varšavu, Bukurešť, Kluž, Lublaň a Prištinu. Startupy se budou svými prezentacemi ucházet o možnost postoupit přímo do finálových kol výběru pro účast v akceleračním procesu v Praze a získání investice. 

Celkem 6,25 milionu korun na financování tohoto nového kola podpory startupů během pouhých dvou týdnů při extrémním zájmu investorů pro StartupYard získala ve své první neveřejné nabídce investiční platforma Fundlift. 

Příležitost investovat do StartupYardu otevřel Fundlift v neveřejné nabídce 27. července. Zájem o vložení svých peněz projevilo více než 230 privátních i profesionálních investorů, včetně mentorů samotného StartupYardu a komunity, která s pražským akcelerátorem dlouhodobě spolupracuje. Šanci investovat po boku profesionálních investorů typu Rockaway či Credo Ventures získaly čtyři desítky investorů, kteří složili uvedených 6,25 milionu korun. 

„Kampaň StartupYardu jasně ukázala, že v České republice existuje skutečný zájem investorů investovat také do startupů, tedy firem v nejranější fázi jejich vývoje. To nás těší a všem těmto investorům brzy představíme několik zajímavých příležitostí z oblasti consumer internet startupů. Zachovejte nám proto, prosíme, přízeň,“ uvedla šéfka Fundliftu Andrea Lauren.

 

„Věříme, že příští Uber může pocházet z České republiky,” uvedl Cedric Maloux,  šéf StartupYardu, původně francouzský podnikatel s 25 lety zkušeností. „Dochází k hmatatelnému posunu. Kvalita podnikání v posledních letech prudce vzrostla, zakladatelé technologických firem mají větší rozhled, mezinárodní korporace se silnou přítomností v Praze mají hlad po inovacích a chtějí navázat přímou spolupráci se startupy, což jim otevírá nové mezinárodní trhy a přístup k technologiím,“ řekl.

Chci objevit nový Skype či Avast, říká šéf akcelerátoru StartupYard

StartupYard zároveň informoval o úspěšných investicích. Pouze během uplynulého roku získaly startupy z jeho programu investice ve výši přes 81 miliónů korun. Zároveň 4 z 9 účastníků první kohorty roku 2016 již získali dodatečné investice v celkové výši 13,5 miliónů korun. ClaimAir, startup zaměřený na právní pomoc, který pomáhá cestujícím získat náhradu škody od leteckých společností, nedávno získal téměř 3,8 miliónů korun, aby mohl konkurovat v celé Evropě. SpeediFly, nabízející mobilní aplikaci, která chce usnadnit cestovatelům přístup ke komerčním letům, získal přes 8 miliónů korun. Minulý měsíc získal Neuron Soundware z programu StartupYard 2016 prestižní ocenění a grant nadace Vodafone „Nápad roku”. 

Nadějné české startupy: „Poznáme chybu auta i sníh pod lyžemi“

Newsletter